Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Şili, Ülkedeki Elektrik Şebekesi için Blockchain Kullanacak

Şili, Ülkedeki Elektrik Şebekesi için Blockchain Kullanacak

Şili enerji düzenleme ajansı CNE, ticari yayın PV dergisi 27 Şubat’ta, ülkedeki enerji şebekesinde Blockchain teknolojisini uygulayacağı açıklamasını yayınladı.

CNE, marjinal maliyetler, ortalama piyasa fiyatları, yakıt fiyatları ve yenilenebilir enerji kanunlarına uyma gibi bilgileri doğrulamak için Blockchain’i kullanacak. CNE yönetici sekreteri André Romero, blok zincirini kullanmanın veri güvenliği konusundaki kaygılardan uzak olduğunu belirtti.

 

Romero şunları söyledi;

“Ulusal Enerji Komisyonu, bu yenilikçi teknolojiye katılmaya karar verdi ve blok zincirini, açık veri portalında sağladığımız bilgilerin değiştirilemeyecek kayıtlarını onaylamamızı sağlayacak bir dijital noter olarak kullanmaya karar verdik.”

Romero, teknolojinin, düzenleyici kurum tarafından sağlanan verilere olan güveni artıracağını ve yatırımcıların, menfaat sahiplerinin ve kamuoyunun güvenini artıracağını da sözlerine ekledi. Şili, blok zinciri teknolojisini Mart 2018’de uygulamayı planlıyor.

Blockchain teknolojisi, endüstrinin çeşitli sektörlerindeki enerji şirketleri için bir nimet olduğunu kanıtladı. S & P Global Platts da kısa süre önce Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki petrol hakkında bilgi vermek için kendi Blok zinciri çözümünü kullanacaklarını açıklamıştı.

WePower projesi, ölçme verilerini, şebeke operasyonları ve gelişmiş analitikler ile entegre etmek amacıyla “akıllı ölçüm” ü inşa etmek için Blockchain çözümlerini kullandı. Ethereum tabanlı bu platform, tüketicilerin güçleri için yenilenebilir enerji kaynaklarına doğrudan bağlanmalarını sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...