bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,331.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,106.87
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $550.70
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinSilk Road Cüzdanından 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Transfer Edildi

Silk Road Cüzdanından 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Transfer Edildi

Anonim bir kripto kullanıcısı, neredeyse 1 Milyar Dolar değerindeki 69.370 Bitcoin’i Silk Road pazarı ile ilişkili bir adresten taşıdı.

Kripto istihbarat firması CipherTrace‘in 3 Kasım tarihli raporuna göre, 960 Milyon Dolar’dan daha fazla bir değere sahip olan 69.370 Bitcoin transferi, Silk Road pazarına bağlı bir adresten gerçekleştirildi. Transferi gerçekleştiren kripto kullanıcısı, BTC’lerin büyük kısmını taşımadan önce ilk olarak test amacıyla 1 BTC gönderdi.

CipherTrace, anonim kullanıcının yaptığı işlemin amacının adres formatları arasında geçiş yaparak Bitcoin ağı ile güncel kalmak olduğunu tahmin ediyor.

Feshedilmiş bir Darkweb pazarı olan Silk Road ile ilişkili fonların en son hareketi Nisan 2015’te olduğu için, BTC cüzdanının aynı zamanda tokenların Hard fork‘larıyla ilişkili tüm Bitcoin Cash ve Bitcoin SV‘ye de erişebileceği bildirildi.

Bilgisayar Korsanlığı Olabilir Mi?

CipherTrace, bilgisayar korsanlığını bir olasılık olarak göz ardı etmedi:

“Bu hareketler, korsanların wallet.dat dosyasına erişmesini önlemek için cüzdan sahibinin parayı yeni adreslere taşıdığı veya bilgisayar korsanlarının dosyayı zaten kırdığı anlamına gelebilir.”

Silk Road fonları, hackerlar arasında iki yıldan fazla süredir dolaşan bir cüzdanda bulunuyordu. Eylül ayında, cüzdan için wallet.dat dosyasına sahip olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısı, 69.000’den fazla BTC’ye nasıl erişilebileceğine dair çözümler için kripto topluluğuna bir çağrı yaptı.

Kaynak: Twitter

Silk Road, kullanıcılarının silahlar ve çalınan kredi kartı bilgileri gibi yasa dışı ürünleri alıp satmalarına izin veren bir Darkweb pazarıydı, ancak listelemelerin çoğu yasadışı uyuşturucular içindi.

Sitenin kurucusu Ross Ulbricht, kara para aklama, bilgisayar korsanlığı ve uyuşturucu trafiğine yönelik suçlamalar yüzünden iki ömür boyu hapis cezası almıştı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.57%
$48,331.00
$275.49
Ethereum (ETH)
1.27%
$4,106.87
$52.16