bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriSilk Road Kurucusu Ross Ulbricht Affedilmeli: Charlie Kirk

Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Affedilmeli: Charlie Kirk

Muhafazakar aktivist Charlie Kirk, bir kez daha Başkan Donald Trump’ı Silk Road kurucusu Ross Ulbricht’i affetmeye çağırdı.

”Başkan Ross Ulbricht’in aşırı cezasını hafifletmeli. Hükümetimiz tarafından hedef alındı ve örnek oldu. Adalet Bakanlığı’mızın kurbanı olan bir aileye ve genç adama merhamet etmenin tam zamanı.”

İki Müebbet Hapis Cezası

Ekim 2013’te FBI tarafından kapatılan bir darknet pazarı olan Silk Road, Bitcoin’in erken benimsenmesine yardımcı oldu, ancak aynı zamanda önde gelen kripto para birimine önemli bir itibar hasarı da verdi.

Sonuç olarak Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, ilk kez suçlu olmasına rağmen uyuşturucu kaçakçılığını kolaylaştırmaktan suçlu bulundu ve Mayıs 2015’te iki müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Daha önce yayınladığımız bir haberde de belirttiğimiz gibi, Kasım ayında Silk Road bağlantılı bir cüzdandan 1 Milyar Dolar değerinden fazla BTC taşınmıştı.

Trump’ın Af Gücü

Ulbricht‘i destekleyen tek muhafazakar aktivist Ross Ulbricht değil. Tanınmış sağcı aktivist Mike Cernovich de sürekli olarak Ulbricht‘in cezasının hafifletilmesi gerektiğini savunuyor.

Aynı zamanda, Demokratik Temsilci Tulsi Gabbard, Trump‘a WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange‘ı ve ihbarcı Edward Snowden‘ı affetmesi için baskı yapıyor.

Sonuç olarak baktığımızda Donald Trump, başkanlığı boyunca 45 özür ve tebliğ yayınladı. Geçen ay eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn‘i de affetmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17