bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,516.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,067.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriŞimdiye Kadarki En Büyük Kripto Girişim Fonu Başlatıldı

Şimdiye Kadarki En Büyük Kripto Girişim Fonu Başlatıldı

Önde gelen risk sermayesi fonu a16z, Perşembe günü, 2,2 milyar dolarlık üçüncü kripto girişim fonunun başlattıklarını duyurdu.

Bu yeni fon olan Kripto Fonu III, Chris Dixon ve Katie Haun tarafından ortaklaşa yönetilecek. Firma tarafından yapılan bir basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Bugüne kadar ortaya çıkan en büyük kripto fonu olan Kripto Fonu III, kriptonun finansal altyapımızın giderek daha yaygın bir parçası haline geldiğinin bir başka işareti.”

Andreessen Horowitz’in (a16z olarak da bilinir) mega fon topladığına dair söylentiler son aylarda çeşitli raporlarda da yer aldı. Financial Times, Nisan ayında Kaliforniya merkezli yatırım firmasının bir kripto fonu için 1 milyar dolar artıracağını bildirdi. Mayıs ayı sonlarında, teknoloji blog yazarı Eric Newcomer, firmanın 2 milyar dolar topladığını yazdı.

Artışa aşina olan bir kaynak, ilginin çoğunlukla firmanın önceki kripto fonlarındaki sınırlı ortaklardan geldiğini ve büyük getiriler elde ettiğini söyledi. CoinDesk’e göre ise Nasdaq’ta halka arzını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra a16z, Coinbase hisse senedi satışından 440 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

a16z’nin kripto alanındaki görevi, merkezi olmayan finanstan (DeFi) Bitcoin uygulamalarına, Web 3 olarak adlandırılan veya internetin merkezi olmayan bir versiyonuna kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor. Ayrıca firmanın portföyü Dapper Labs, Celo, Uniswap ve Near’ı içeriyor.

a16z’nin Şubat 2021 itibariyle portföyü

a16z Ekibini Büyütüyor

A16z‘nin kripto işi, kriptoya yatırım yapmak için 2 milyar dolardan fazla para sağlamanın yanı sıra agresif bir şekilde işe alımlar da yapıyor. Firmaya geçen yıl New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan katılan Anthony Albanese de dahil olmak üzere bir dizi kilit isim katıldı.

Firma ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda eski bir direktör olan Bill Hinman‘ı ve daha önce Coinbase’de iletişimci olan kıdemli stratejist Rachael Horowitz‘i de işe aldı.

Buna ek olarak yeni işe alınanlar arasında, Başkan Joe Biden‘ın kıdemli danışmanı olarak görev yaptıktan sonra firmaya küresel politika başkanı olarak katılan Tomicah Tilleman yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.85%
$32,516.00
$276.39
Ethereum (ETH)
3.64%
$2,067.05
$75.24