bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriSingapur Merkezli Kripto Para Borsası DragonEx Hacklendi

Singapur Merkezli Kripto Para Borsası DragonEx Hacklendi

Singapur merkezli kripto para borsası DragonEx, platformun hacking saldırılarına maruz kaldığını ve açıklanmayan bir miktar kullanıcı fonunun kaybolduğunu veya çalındığını açıkladı.

DragonEx kripto para borsası, resmi Telegram hesabından yaptığı açıklamada, 24 Mart günü yapılan hacking saldırısında, kaybolan fonları bulma çalışmalarının titizlikle yapıldığını ve Estonya, Tayland, Singapur ve Hong Kong‘daki yetkililerin de uyarıldığını bildirdi:

”Gerçekleştirilen hacking saldırısıyla ilgili Estonya, Tayland, Singapur ve HongKong’taki birçok adli idare birimine ve polis merkezlerine soruşturma yapmaları için bilgi verdik. Tüm platform hizmetleri kapatılacak ve zarar durumu bir hafta içinde açıklanacak. Kullanıcılarımızın zararları ne olursa olsun, sorumluluğu DragonEx üstlenecektir.”

DragonEx’in resmi Telegram hesabının yöneticisi Joanne Long, bilgisayar korsanlarının çalınan fonları borsadan taşımak için kullandıkları diğer adresleri belirlediğini söyledi. DragonEx’in, yatırımcılarına kullanıcı fonlarını geri almak için, diğer borsalarla işbirliği yaptığını belirtti:

”İncelemenin ardından, DragonEx’ten çalınan varlıklar belirtilen adreslere aktarıldı, ciddiyetle tüm borsalardan yardım talep ediyoruz, lütfen varlıkları araştırmamıza, izlememize, onları dondurmamıza ve kapatmamıza yardımcı olun.”

Fonlar, herhangi bir borsaya aktarılırsa, o borsaları uyarmak ve borsadan yardım istemek mümkün olabilir. Ayrıca, çalınan fonları içeren cüzdanları da dondurmak veya iptal etmek mümkündür.

DragonEx’in kullanıcı fonlarını saklamak ve güvenceye almak için kullandığı entegre altyapı türü belirsizliğini koruyor. DragonEx borsası, kullanıcı fonlarını telafi etmeye ve geri ödeme sürecine öncelik vermeyi taahhüt etti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17