bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,303.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,113.60
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.70
Ana SayfaKripto Para HaberleriSistemkoin Olayında Yeni Gelişmeler ve Yeni Detaylar!

Sistemkoin Olayında Yeni Gelişmeler ve Yeni Detaylar!

Daha önce Türkiye’de ilk defa özel bir haber yayınlayarak konuşmalarına ulaştığımız ve sizlerle paylaştığımız Sistemkoin olayının yeni detaylarını tekrar sizlerle paylaşacağız.

Kripto para borsası Sistemkoin olayında gün geçtikçe yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bazı kaynaklara göre borsanın CEO’su Tolgahan Çolpan, yaptığı vurgunla elde ettiği paraları Çiftlik Bank benzeri ve Baha İlmen‘in kurduğu bir platform olan Milkabank ve Çiftlikgeliri.com isimli sitelere aktardığı ortaya çıktı.

İzmir’de iki yıl önce kurulan borsa, bu yılın başında kapandı. Hint asıllı Türk vatandaşı Abdullatif Tayyip isimli kişinin borsa üzerinden satın aldığı 7.199 adet Bitcoin’e ulaşamaması sonrasında olaylar patlak verdi ve birçok kişinin de bu şekilde dolandırıldığı ve mağdur olduğu ortaya çıktı.

Sistemkoin

Bununla birlikte birçok kişinin başvuru üzerine Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, borsa üzerinden 2018-2021 yılları arasında milyonlarca lira değerinde kripto para çalındığını tespit etti.

Polis tarafından yapılan operasyonda borsanın CEO’su Tolgahan Çolpan, Volkan Çatal, Burçin Ateşçi, Berkan Çakır, Anıl Acar, Arda Acar, Osman Kuş ve Baha İlmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bununla birlikte, Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri’nin soruşturmayı derinleştirmesiyle birlikte birçok ilginç detay daha ortaya çıkmaya başladı. CEO Tolgahan Çolpan’ın yatırımcılara ait milyonlarca lira değerindeki parayı, dolandırıcılık suçundan aranan Milkabank ve Çiftlikgeliri.com’un sahibi olan Baha İlmen‘e aktardığı ortaya çıktı.

İlmen‘in Çiftlikbank benzeri bir site kurduğu, orada hayvan, sanal yumurta ve süt sattığı, siteye üye olan binlerce insanı mağdur ettiği belirlendi. Ayrıca, Baha İlmen‘in, İsmet Sarçın ismiyle sahte kimlik çıkartıp siteler kurarak, piyasayı dolandırdığı da yapılan soruşturma dahilinde tespit edildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.38%
$61,303.00
$845.98
Ethereum (ETH)
3.48%
$4,113.60
$143.15