bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinSkyBridge Capital, Bitcoin ETF'si İçin Başvuruda Bulundu

SkyBridge Capital, Bitcoin ETF’si İçin Başvuruda Bulundu

Anthony Scaramucci’nin sahibi olduğu hedge fonu SkyBridge Capital, Bitcoin ETF’ye başvuran en son firma oldu.

Yatırım danışmanlığı firması First Trust Advisors ve eski Beyaz Saray iletişim direktörü Anthony Scaramucci liderliğindeki SkyBridge Capital, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu.

Dosyaya göre, fona “First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust” adı verildi. First Trust Advisors’ın danışman olarak hareket etmesi bekleniyor ve SkyBridge bir alt danışman olacak. Şirketler fonun hisselerini New York Borsası’nın Arca platformunda listelemeyi planlıyor.

*ETF, belirli bir varlığın (veya bir sepetinin) fiyatını izleyen ve geleneksel borsalarda alınıp satılabilen özel bir güvenlik türüdür. ETF’ler, çok çeşitli yatırımcıların bu temel varlıklara fiilen elinde tutmadan maruz kalmalarına izin verir.

Şu anda SkyBridge, asgari 50.000$ katkı ile akredite yatırımcılara sunulan 370 milyon dolarlık bir Bitcoin fonu işletiyor. Bu fonun hisseleri üç ayda bir itfa edilebilir, ancak bir ETF’nin böyle bir kısıtlaması olmayacaktır.

ABD’de Bitcoin ETF’si Henüz Yok

Şu anki haliyle, ABD’de şu anda herhangi bir Bitcoin ETF’si yok. Son birkaç yılda WisdomTree, NYDIG, Valkyrie ve VanEck gibi birkaç şirket Bitcoin ETF için başvuruda bulundu, ancak SEC bunları reddetmişti.

Bununla birlikte, Bitcoin ETF’ye olan ilgi ve talep, Bitcoin’in devam eden fiyat yükselişinin ortasında son zamanlarda yeniden canlandı. Dijital varlık yatırımları devi Grayscale bile son zamanlarda çok sayıda ETF uzmanı arıyor.

Başvuru akışı, kısmen SEC’in yönetimindeki değişiklikleri takiben bu yıl bir Bitcoin ETF’si nihayet onaylayabileceği beklentilerinden kaynaklanıyor.

SkyBridge COO’su Brett Messing, Ocak ayında bir ETF onayının mevcut Bitcoin fonlarını piyasa ile alakasız hale getireceğini itiraf etti. Fon var olmaya devam ederken, herhangi bir sermaye çekemeyeceğini kaydetti.

Bu arada, Kanada’da üç Bitcoin ETF’si onaylandı. Yine Cuma günü, Brezilyalı QR Capital Group, Latin Amerika’daki ilk Bitcoin ETF’si olan QBTC11’i başlattığını duyurdu.

Açıklamanın bir parçası olarak şirket, Kanada ve Brezilya Bitcoin ETF’lerinin ABD merkezli bir ETF’nin önünü açmaya yardımcı olabileceği umudunu dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65