Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin SoftBank Group CEO'su: BTC'nin Nasıl İşlediğini Anlamıyorum

SoftBank Group CEO’su: BTC’nin Nasıl İşlediğini Anlamıyorum

SoftBank Group kurucusu ve CEO’su Masayoshi Son, dijital para birimlerinin dijitalleşme dünyasında bir rolü olacağına inanıyor ancak yine de Bitcoin’i anlayamıyor.

Japonya merkezli SoftBank Group‘un CEO’su Masayoshi Son, yüksek fiyattan Bitcoin alıp düşük fiyattan satarak milyonlarca dolar kaybetti. Yakın zamanda yaptığı bir konuşmada, kripto para biriminin nasıl çalıştığını anlamadığını da itiraf etti. Ancak gelecekte bazı dijital varlıkların bir rolü olacağına inandığını söyledi.

SoftBank CEO’sunun Başarısız Bitcoin Yatırımı

63 yaşındaki Japon milyarder, kısa süre önce The New York Times‘ın DealBook konferansında pişmanlıklarından, özellikle de finansal talihsizliklerden bahsetti.

Jeff Bezos, Amazon‘un %30’unu halka açmadan önce ona teklif ettiğini, fakat bu teklifi kabul etmediğini belirten Son, bu olaydan pişmalık duyduğunu belirtti.

Ayrıca Son, milyarlarca doları WeWork adlı bir ortak çalışma alanı işine yatırdığını ve şirketin halka açılma planlarının başarısız olduğunu söyledi ve bundan dersler çıkardığını belirtti.

Masayoshi Son‘un Bitcoin konusunda da pişmanlıkları var. Son, konuşması sırasında portföyünün %1’ini BTC yatırımına tahsis etmesi tavsiye edildikten sonra 2017’nin sonlarında yaklaşık 200 Milyon Dolar değerinde BTC satın aldığını söyledi.

BTC’nin sert fiyat dalgalanmalarının kendisi için dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldiğini söyleyen Softbank CEO’su, sürekli BTC fiyat hareketlerini takip ettiğini ve gününün çoğunu buna ayırdığını söyledi.

Yaptığı BTC yatırımının çok zamanını aldığını ve kendi işine zaman ayıramadığını söyleyen Softbank CEO’su, 2018 yılında BTC yatırımını sonlandırdı. Ne yazık ki, yaptığı Bitcoin yatırımından kar elde edemedi. Yüksek fiyattan alıp düşük fiyata sattığı BTC’ler yüzünden yaklaşık 50 Milyon Dolar zarar etti.

“Bu yüzden fiyatı ne olursa olsun satacağımı söyledim ve biraz zararla sattım, belki 50 Milyon Dolar kaybettim, bilmiyorum… unuttum.”

Masayoshi Son

Masayoshi Son Hala BTC’yi Anlamıyor

Bitcoin, 18.000$’ın üzerine çıkan en son fiyat gelişmelerine rağmen, Son‘un uzak durmaya çalıştığı bir varlık olmaya devam ediyor.

Son, BTC’nin nasıl işlediğini hala anlayamadığını ve karmaşık yatırımlardan uzak durmayı tercih ettiğini söylüyor. Bununla birlikte BTC’nin dijitalleşen dünyada önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

“Dijital para biriminin kesinlikle güvenlikle vb. Yararlı olacağını düşünüyorum. Ama hangi dijital para birimini, hangi yapıyı bilmiyorum. Yıllarımı tutkulu hissettiğim bir şeye odaklamayı tercih ederim, şu anda odak noktam AI (yapay zeka).”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...

DeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi protokolü Yearn.Finance, Pickle Finance protokolü ile yaptığı ortaklıktan iki gün sonra, başka bir DeFi protokolü Cream ile yeni bir ortaklık daha duyurdu. 26...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor. UniSwap borsasının yönetişim belirteci UNI, Çarşamba...