Solana Coin (SOL) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerleyiz. Bu yazımızda son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz ve fiyatında önemli artışlar yaşayan Solana Coin’in (SOL) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Solana, 2017 yılının sonlarında eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından kurulmuş, merkezi olmayan veya güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirlik sağlamak amacı olan tek zincirli, yetki verilmiş bir kanıt protokolüdür.

Solana’nın ölçeklendirme çözümünün çekirdeği tek, güvenilir bir zaman kaynağı olmayan dağıtılmış ağlarda zaman sorununu çözmek için oluşturulan Tarih Kanıtı (PoH) adında merkezi olmayan bir saattir. Doğrulanabilir gecikme işlevleri kullanarak PoH, her bir düğümün yerel olarak SHA256 hesaplamaları ile zaman damgaları oluşturmasına izin verir. Bu, ağ üzerindeki zaman damgalarının yayınlanması ihtiyacını ortadan kaldırarak genel ağ verimliliğini artırır.

Buna ek olarak SOL, Solana platformunun kendi kripto para birimidir ve çeşitli kullanım durumlarında kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse, SOL token’ları staking işlemlerinde kullanılabilir. Böylece kullanıcılar bir yandan staking ödülleri kazanırken bir yandan da paltformda söz sahibi olmuş olurlar.

SOL Nereden Alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

SOL Nasıl Alınır?

  1. SOL satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna SOL yazın ve SOL /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “SOL AL” alanına, almak istediğiniz SOL miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından SOL Nasıl Alınır?
C. Sancakhttp://coinadam.com
2015 yılında ilk olarak Bitcoin ile tanıştığım kripto para ekosistemi üzerine yazılar yazıyorum. Yazılarımda ve sosyal hesaplarımda yatırım tavsiyesi sayılabilecek bilgiler vermiyorum. Paranın değil, teknolojinin hayranıyım.

Son Baslıklar

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) 333,565.55
ethereum
Ethereum (ETH) 18,381.68
tether
Tether (USDT) 16.62