bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,655.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,932.43
tether
Tether (USDT) $0.999021
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriSolana Merkezli NFT Protokolü Burnt Finance, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Solana Merkezli NFT Protokolü Burnt Finance, 3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Solana merkezli bir değiştirilemez token (NFT) basım ve açık artırma protokolü olan Burnt Finance, bir tohum finansmanı turunda 3 milyon dolar topladı.

Projenin kurucusu Burnt Banksy, fonun özel bir token satış turuyla sağlandığını söyledi. Tur, Multicoin Capital, Mechanism Capital, DeFiance Capital, Polygon COO’su Sandeep Nailwal ve diğerlerinin katılımıyla Alameda Research tarafından yönetildi.

Burnt Banksy, gelen bu taze sermaye ile protokol geliştirmeyi hızlandırmayı ve bir dizi önde gelen sanatçıyla yeni NFT işbirlikleri başlatmayı planlıyor.

Burnt Finance

Burnt Banksy, bu yılın başlarında orijinal Banksy’nin “Morons” parçasının NFT’sini yakması, yaratması ve OpenSea platformunda yaklaşık 400.000 dolara satmasıyla tanınıyor. Banksy, “Love Is In The Air” adlı resmi ise önümüzdeki hafta Sotheby’s’de müzayedeye çıkacak ve müzayede evi ilk kez fiziksel bir sanat eseri için Bitcoin ve Ethereum kabul edecek.

Burnt Finance, NFT’lerin yanı sıra Solana destekli basım ve açık artırma protokolü aracılığıyla sentetik varlıkları da desteklemeyi planlıyor. Protokol şu anda beta aşamasında ve 2021’in 3. çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Burnt Banksy;

“Kripto müzayedelerinin potansiyeline inanıyoruz ve Burnt Finance ile piyasanın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışarak Solana üzerine inşa edilen tamamen merkezi olmayan ilk açık artırma protokolünü başlatıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.32%
$42,655.00
$1,416.15
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,932.43
$125.51