bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,086.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,091.20
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.26
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinSon Düzeltme, Uzun Vadeli BTC Satın Almak İçin Bir Fırsat mı?

Son Düzeltme, Uzun Vadeli BTC Satın Almak İçin Bir Fırsat mı?

CryptoQuant CEO’suna göre, yaşanan düzeltme uzun vadede BTC satın almak için iyi bir fırsat olabilir.

Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde hafif bir düzeltme yaşadı. Bununla birlikte, popüler bir kripto para birimi izleme kaynağı olan CryptoQuant CEO’suna göre, yaşanan bu düzeltme uzun vadeli BTC satın almak için bir fırsat olabilir.

Şimdi BTC Satın Alma Zamanı

Bitcoin, pek çok kişinin hafif ve sağlıklı bir düzeltme olduğunu düşündüğü şeyi yaptı ve 46.000$ seviyelerinin altına düştü.

Bununla birlikte, popüler kripto para birimi izleme kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju‘ya göre, bu Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olabilir.

”Yol boyunca kaç tane düzeltme olacağından emin değilim, ancak zincir üzerindeki gösterge, Bitcoin’lere kıyasla borsalarda başka bir adım atmak için yeterli stabilcoin olduğunu söylüyor.”

Kaynak: CryptoQuant

Yukarıda yer alan grafik, son birkaç kez stabilcoin oranının bu seviyelerde olduğunu, fiyatın kayda değer bir artışla takip ettiğini ortaya koyuyor.

Takip Edilmeye Değer Bir Gösterge

9 Şubat tarihinde, Ju tarafından sağlanan “Bitcoin Price / Stablecoins Flows to Exchange” göstergesine göre Bitcoin fiyatının 50.000$ seviyelerine ulaşacağını bildirdi.

Bununla birlikte fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.700$ seviyelerinin üzerine çıkması birkaç günden fazla sürmedi. O zamanlar, metrik 80’in oldukça üzerine çıktı. Gösterge, fiyatın neredeyse her seferinde artma eğiliminde olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca, kurumsal Bitcoin talebinin 2021’de hızlandığı da açık. Bu, son olarak Tesla’nın Ocak ayında 1.5 Milyar Dolar’lık BTC alımı ile de doğrulandı. Daha sonra, finansal hizmetler kralı Morgan Stanley de Bitcoin’in yatırımcıları için uygun bir seçim olup olmadığını araştırdıklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.84%
$61,086.00
$513.12
Ethereum (ETH)
1.16%
$4,091.20
$47.46