bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,141.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,161.40
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $565.35
Ana SayfaKripto Para HaberleriSpark (FLR) Airdrop Etkinliğini Hangi Borsalar Destekleyecek

Spark (FLR) Airdrop Etkinliğini Hangi Borsalar Destekleyecek

XRP sahipleri için uygulanacak SPARK (FLR) Airdrop etkinliği 12 Aralık’ta gerçekleşecek.

XRP sahiplerinin, yaklaşan FLR airdrop etkinliğinin yaklaşmasıyla heyecanları artmış durumda. Sadece XRP sahipleri airdrop etkinliğinden faydalanabilecekler. Ripple sahipleri tuttukları her bir XRP için 1 FLR alacaklar.

Bu yazımızda yaklaşan airdrop ile alakalı her şeyi ve destekleyecek kripto para borsalarını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Airdrop Nedir?

Airdrop, kullanıcılara veya cüzdan adreslerine ödül veya hediye olarak bir kripto para birimi veya token dağıtmak anlamına gelir. Kripto projeleri, ürünleri hakkında farkındalık yaratmak ve kullanıcı tabanlarını genişletmek için bir pazarlama stratejisi olarak airdropları kullanırlar.

Airdropa Nasıl Katılırım?

Airdroplar genellikle ücretsiz olsa da, kullanıcılardan bazen bir görevi tamamlamaları veya etkinliğe uygun olmak için bazı gereksinimleri karşılamaları beklenir.

Bu gereksinimler projeler arasında farklılık gösterebilir. Bazıları sizden projenin resmi yayınlarını Twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşmanızı isteyebilir, bazıları ise airdropa hak kazanmak için belirli bir süreye kadar belirli bir parayı tutmanızı isteyebilir.

Yani yapmanız gereken tek şey, son teslim tarihinden önce airdrop gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmaktır.

Spark Token (FLR) Nedir?

SPARK (FLR), XRP ekosistemine ademi merkeziyetçi finansman getirmeyi amaçlayan yeni bir protokol olan Flare Network’ün yerel kripto para birimidir.

Diğer bir deyişle Flare, Ethereum Sanal Makinesi yardımıyla XRP Ağını akıllı sözleşmelerle uyumlu hale getirmeyi amaçlar. Bu, Flare Network’ün mevcut Ethereum uygulamalarını dağıtmasına ve böylece XRP ekosisteminde yeni DeFi olanaklarının kilidini açmasına izin verir.

Spark Token Airdrop Etkinliğine Nasıl Hak Kazanılır?

SPARK token airdrop etkinliğinden faydalanmak için, kullanıcıların FLR dağıtımı için planlanan tarih olan 12 Aralık’tan önce bir XRP bakiyesine sahip olması gerekiyor.

Bakiyenizdeki XRP miktarı, alacağınız SPARK miktarını belirleyecektir. Örnek vermek gerekirse, dağıtımdan önce eğer 100 XRP’ye sahipseniz, 100 SPARK token kazanacaksınız.

XRP meraklıları, yaklaşan airdrop etkinliğinden faydalanabilmek için mümkün olduğunca çok XRP satın alıyor. Analistler, XRP’ye yönelik artan talebin, geçtiğimiz haftalardaki son fiyat artışının arkasındaki ana nedenlerden biri olduğuna inanıyor.

Spark Token Airdrop Etkinliğini Destekleyen Kripto Para Borsaları

XRP sahipleri, kendi gözetim cüzdanlarıyla airdropa katılabilseler de, etkinlik için bir değişim kullanmak da önlerinde bir seçenek olarak duruyor.

İşte Spark (FLR) airdropunu destekleyecek kripto para borsaları;

1) Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 25 Kasım’da airdrop tokenları için desteğini açıkladı.

Binance’e göre, XRP ticareti anlık görüntü sırasında etkilenmeyecek. Ancak borsa, para yatırma ve çekme hizmetlerini durduracak. SPARK tokenını talep etmek için Binance kullanmak isteyen kullanıcıların anlık görüntüden önce XRP’lerini yatırması gerekecek.

2) Coinbase

Önde gelen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, teknik ve uyumluluk belirsizlikleri nedeniyle aylarca airdropu desteklemekte tereddüt ettikten sonra nihayet SPARK token etkinliğine katılacağını açıkladı.

Borsa tarafından yapılan duyuru, Coinbase kullanan XRP sahipleri için harika bir haber oldu çünkü fiyatı bundan sonra önemli ölçüde arttı.

3) OKEx

2017’de piyasaya giren Malta merkezli kripto para borsası OKEx, XRP sahipleri için yaklaşmakta olan FLR airdropuna desteğini duyurdu.

4) Kraken

Kraken, bugün hala faaliyette olan en eski kripto borsalarından birisi. 2011 yılında kurulan borsa, müşterilerine spot ve türev hizmetler sunmaya devam ediyor.

30 Kasım’da Kraken, Twitter’da XRP sahipleri için SPARK token programını destekleyeceğini duyurdu. Borsa, para yatırma ve çekme hizmetlerini askıya alıp almayacağından ise bahsetmedi.

5) KuCoin

2017’de piyasaya sürülen KuCoin, sektördeki en iyi kripto borsalarından biri haline geldi. KuCoin, 25 Kasım’da airdrop desteğini açıkladı.

6) Bitfinex

İFinex Inc. tarafından sahip olunan ve işletilen Bitfinex borsası, kripto traderları ve küresel likidite sağlayıcıları için son teknoloji hizmetler sunan bir dijital varlık ticaret platformudur.

Bitfinex borsası, 29 Kasım’da yaptığı bir duyuruyla XRP sahipleri için Spark Token airdrop etkinliğini destekleyeceğini açıkladı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.28%
$49,141.00
$1,120.41
Ethereum (ETH)
2.96%
$4,161.40
$123.18