bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,420.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,252.80
tether
Tether (USDT) $0.999736
binance-coin
Binance Coin (BNB) $581.93
Ana SayfaKripto Para HaberleriSPK'nın Kara Listesinde Bulunan Ünlü Borsa Spekülatörü de Sistemkoin Mağduru

SPK’nın Kara Listesinde Bulunan Ünlü Borsa Spekülatörü de Sistemkoin Mağduru

Birçok kişinin dolandırıldığı kripto para borsası Sistemkoin mağdurlarına SPK’nın kara listesinde bulunan ünlü borsa spekülatörü de katıldı.

Sosyal medyadaki hesaplarından yaptığı spekülatif yorumlarla tanınan ve Borsa İstanbul’daki hisselerle ilgili yatırımcıları yanılttığı gerekçesiyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından defalarca ceza kesilen Mehmet Mustafa Gürban, Sistemkoin’de ava giderken avlandı. Parasını kripto para borsasına kaptırdığını öne süren ünlü spekülatör suç duyurusunda bulundu.

Borsadaki hisse senetleriyle ilgili spekülatif yorumları sosyal medyada Umut Sarı adlı hesabıyla paylaşan Gürban, 2018 yılında Energy 27 (TWS) adında bir token çıkardı ve bu token’ı piyasaya sürmek için Sistemkoin yetkilileriyle irtibata geçti.

Mehmet Mustafa Gürban ve Tolgahan Çolpan

Gürban, borsaya çıkardığı token’ları yaklaşık 5.000 kişinin alıp-satacağını ve 10 milyon dolar değerinde bir işlem trafiğinin döneceğini söyledi. Daha sonra yapılan anlaşmanın ardından 2019 yılında borsa platformunda TWS’leri listeledi. Bununla birlikte Gürban‘ın yönlendirmesiyle birlikte 5.000’e yakın yatırımcı bu token’ları satın aldı.

Daha sonra Nisan ayında borsa yaklaşık 1 milyon dolar değerindeki TWS satışını Gürban‘a aktarmadı. Bununla birlikte Gürban, borsadaki 51 kişinin isim listesini vererek suç duyurusunda bulundu.

Mehmet Mustafa Gürban borsa yatırımcılarının yakından tanıdığı birisi. Gürban, Twitter ve Telegram hesapları üzerinden borsa hisselerinde yatırımcılara yanıltıcı bilgiler verdiği gerekçesiyle defalarca işlem ve para cezaları aldı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$56,420.00
$598.05
Ethereum (ETH)
1.77%
$4,252.80
$75.27