Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Stabil Coin Dünyasında Yeni Dönem

Stabil Coin Dünyasında Yeni Dönem

Stabil Coin furyasına artık altın, petrol ve çeşitli madenlerde katılacak.

USDT’nin sahibi olan Tether firması bildiğiniz gibi Bitfinex’e bağlı bir firma. Bitfinex’in ortaklarından olan  Zhao Dong yeni yaptığı açıklamada Tether’e kardeş olacak yeni stabil coinlerin gelebileceğini ifade etti. Bunların başında altın, petrol gelirken aynı zamanda kauçuk, değerli metal madenleri gibi emtialarda olabilecek.

Bitkan’da yayınlanan makalesinde bu duruma değinen Dong, bu gelişmenin ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir bilgi vermiyor.

Hali hazırda Tether firması sadece dolar, euro desteği sağlıyor kripto para yatırımcılarına. Yakın zamanda yuan destekli bir stabil coin çalışmaları olduğunu da duyurmuşlardı. Yuan destekli stabil kripto paranın yakın bir dönemde aktifleştirilmesi bekleniyor.

Son dönemde özellikle Libra ile başlayan tartışmalar sonucunda bütün dünyada adeta stabil coin furyası başlamıştı. Bunun öncülerinden biri de Binance borsası oldu. Binance’ta yakın zamanda İngiliz Sterlini bazlı bir stabil coin aktifleştirmiş ve duyurmuştu. Hemen ardından Venus isimli yerel para destekli stabil coinlere destek vereceği programını duyurdu. Bununla alakalı olarak önümüzdeki günlerde çok daha fazla gelişme duyacağız anlaşılan. Venus programı çerçevesinde Binance borsası yerel hükümetler, önde gelen yerel firmalarla ortaklılar kurarak ilgili ülkenin kendi kripto parasına dayanan stabil coinler çıkartmayı düşünüyor.

Haberimizin yazıldığı zamanda Tether 4.1 milyar dolarlık muazzam bir market kapitilasyonuna sahip. Fakat bunun tamamı usdt değil. Aynı zamanda eurt isimli stabil kripto parasıda bulunmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...