bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,869.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,993.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.80
Ana SayfaKripto Para HaberleriStabil Coin Dünyasında Yeni Dönem

Stabil Coin Dünyasında Yeni Dönem

Stabil Coin furyasına artık altın, petrol ve çeşitli madenlerde katılacak.

USDT’nin sahibi olan Tether firması bildiğiniz gibi Bitfinex’e bağlı bir firma. Bitfinex’in ortaklarından olan  Zhao Dong yeni yaptığı açıklamada Tether’e kardeş olacak yeni stabil coinlerin gelebileceğini ifade etti. Bunların başında altın, petrol gelirken aynı zamanda kauçuk, değerli metal madenleri gibi emtialarda olabilecek.

Bitkan’da yayınlanan makalesinde bu duruma değinen Dong, bu gelişmenin ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir bilgi vermiyor.

Hali hazırda Tether firması sadece dolar, euro desteği sağlıyor kripto para yatırımcılarına. Yakın zamanda yuan destekli bir stabil coin çalışmaları olduğunu da duyurmuşlardı. Yuan destekli stabil kripto paranın yakın bir dönemde aktifleştirilmesi bekleniyor.

Son dönemde özellikle Libra ile başlayan tartışmalar sonucunda bütün dünyada adeta stabil coin furyası başlamıştı. Bunun öncülerinden biri de Binance borsası oldu. Binance’ta yakın zamanda İngiliz Sterlini bazlı bir stabil coin aktifleştirmiş ve duyurmuştu. Hemen ardından Venus isimli yerel para destekli stabil coinlere destek vereceği programını duyurdu. Bununla alakalı olarak önümüzdeki günlerde çok daha fazla gelişme duyacağız anlaşılan. Venus programı çerçevesinde Binance borsası yerel hükümetler, önde gelen yerel firmalarla ortaklılar kurarak ilgili ülkenin kendi kripto parasına dayanan stabil coinler çıkartmayı düşünüyor.

Haberimizin yazıldığı zamanda Tether 4.1 milyar dolarlık muazzam bir market kapitilasyonuna sahip. Fakat bunun tamamı usdt değil. Aynı zamanda eurt isimli stabil kripto parasıda bulunmakta.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.18%
$58,869.00
$1,872.03
Ethereum (ETH)
4.14%
$3,993.18
$165.32