bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,260.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.05
tether
Tether (USDT) $0.998595
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinStablecoin Piyasa Değeri 20 Milyar Doları Aştı

Stablecoin Piyasa Değeri 20 Milyar Doları Aştı

Stablecoin toplam piyasa değeri şu anda 20 Milyar Dolar’ın üzerinde, kripto para birimlerine olan talep ulusal fiat para birimleriyle birlikte büyümeye devam ediyor.

CoinMetrics‘ten alınan verilere göre, Stablecoin toplam piyasa değeri Mayıs ayında 10 Milyar Dolar’ı geçmişti. Bundan 4 ay sonra 24 Eylül Perşembe günü ise Stablecoin piyasa değeri 20 Milyar Dolar’ı aştı.

Kullanıcıların, DeFi alanındaki son getiri çiftçiliği eğilimi nedeniyle Stablecoin’lere olan talep artmış olabilir.

DeFi platformlarından APY’ye token ödüllerinin eklenmesi, %100’ün üzerinde APY’lere yol açabilir. Bazı kullanıcılar volatilite ile mücadele etmek ve faiz kazanmak için Stablecoin kullanıyor, bu yüzden sadece aldıkları tokenların değeri hakkında endişelenmeleri gerekiyor.

Kripto para birimi analiz firması TradeBlock‘un kurumsal araştırma direktörü John Tadaro, çoğu kripto para birimi için son zamanlarda görülen düşüş eğiliminin de Stablecoin’lere olan talebi artırabileceğine dikkat çekti.

Bazı borsaların fiat çiftleri sunmamasından dolayı, traderların volatilite dönemlerinde riski fiat para benzeri varlıklara taşıyabilmeleri için tek seçenek Stabilcoin’lerdir.

Stablecoin’ler, bazı traderlar tarafından kripto para birimi alanına girmek için bir ara adım olarak görülüyor. Nitekim, kripto veri sitesi Glassnode‘dan alınan veriler, Tether’in takas bakiyesinin Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

USDT’nin piyasa değeri Ağustos’tan bu yana 3 Milyar Dolar arttıktan sonra bu ay 15 Milyar Dolar’ı aştı. Tadaro, Stablecoin’lerin “ABD doları benzeri varlıkları hareket ettirmek için sermaye kontrollerini ve diğer yaptırımları atlamak” için kullanıldığını da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$60,260.00
$1,524.58
Ethereum (ETH)
0.64%
$4,032.05
$25.81