Ana Sayfa Kripto Para Haberleri State Bank of India, JPMorgan’ın Blockchain Ödeme Ağına Katıldı

State Bank of India, JPMorgan’ın Blockchain Ödeme Ağına Katıldı

0

Hindistan hükümetine ait büyük bir banka olan State Bank of Indir (SBI), Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase tarafından bir blok zinciri çözümü ile sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek istiyor.

The Economic Times’ın 23 Şubat tarihli raporuna göre SBI, JPMorgan tarafından geliştirilen ve yeni bir blockchain tabanlı bankalar arası veri ağı olan Liink’e katıldı. Banka, bu teknolojiyi entegre ederek işlem maliyetlerini azaltmayı ve müşterileri için sınır ötesi ödemeleri iyileştirmeyi planlıyor.

State Bank of India

SBI genel müdür yardımcısı Venkat Nageswar, bankanın çoktan Liink’te yayına girdiğini söyledi.

“Hindistan’da ağda canlı yayın yapan ilk banka olmaktan heyecan duyuyoruz ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için ağın bir parçası olarak uygulama ve uygulamaları keşfetme konusunda JPMorgan ile daha yakın bir ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.”

Liink, JPMorgan’ın blockchain ve “Onyx” olarak adlandırılan dijital para odaklı iş şemsiyesi altında çalışan eşler arası bir ağ ve ekosistemdir. 2017’de başlatılan ürün, başlangıçta bankalar arası bilgi ağı olarak anıldı ve Ekim 2020’de Liink olarak yeniden markalandı.

Liink çözümü, dünyanın en büyük 50 bankasından 27’si dahil olmak üzere 78 ülkede 400’den fazla finans kurumu ve şirketi ile ortaklık kurdu. The Economic Times’a göre, ağda hem devlete ait hem de özel kuruluşlara ait yaklaşık 100 canlı banka bulunuyor.

JP Morgan Chase Hindistan’ın genel müdürü Prabdev Singh, SBI ile yapılan ortaklığın, şirketin Hindistan’daki blockchain varlığını genişletme planlarına paralel düştüğünü söyledi.

“Yeni teknolojilerin müşterilerimizin deneyimini nasıl geliştirebileceğini aktif olarak keşfetmeye devam ediyoruz.”

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version