bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,690.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,940.57
tether
Tether (USDT) $0.999015
binance-coin
Binance Coin (BNB) $354.55
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinStellar, Horizon 2.0 Güncellemesini Tanıttı. Güncelleme Neden Önemli?

Stellar, Horizon 2.0 Güncellemesini Tanıttı. Güncelleme Neden Önemli?

Stellar (XLM), Horizon 2.0 güncellemesinin ayrıntılarını açıkladı. Yeni güncelleme, Stellar’ın mimarisini yenileyerek onu daha esnek ve kullanıcı dostu haline getirecek.

Protokol geliştiricileri, Stellar ekosistemi için istemciye yönelik API sunucusu olan Horizon’un mimarisini tamamen yeniledi. Artık Stellar Core ve Stellar tabanlı uygulamalar arasındaki etkileşim noktası daha esnek bir şekilde çalışıyor.

XLM ekibinin resmi bir blog gönderisine göre, Horizon 2.0’ın API sunucusunun sürümü çalışmaya başladı. Her şeyden önce Stellar, blok zinciri ile etkileşime geçmek için doğrulayıcıyı kullanıma sunma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Bunun yanı sıra, tam teşekküllü bir doğrulayıcı çalıştırmak, kullanım durumlarının çoğu için mantıklı değildi. Böylece yeni güncelleme ile birlikte, Horizon 2.0 ile API cihazı ayrı ayrı etkinleştirilebilir.

Bir doğrulayıcı çalıştırırken, müşteri Stellar protokolünün ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunabilir veya önemli referandumlara (ücretler, enflasyon oranları vb.) katılabilir. Horizon ile, bir müşteri ağ içindeki olayları izleyebilir, yeni işlemler gönderebilir ve blok zincirinin mevcut durumunu (adreslerdeki bakiyeler gibi) keşfedebilir.

Yeni güncelleme ile birlikte protokol, blok zinciri sisteminin parçaları arasındaki etkileşimi optimize eden modüler mimariyi de tanıttı. Stellar Core’un yeni sürümü (Captive Core olarak adlandırılır), defterleri tamamen bellek içinde işleyebilir, böylece ayrı bir Core DB tutmaya gerek kalmaz.

Başlangıçta ağ cihazlarına bağlanma süreci olan “yutma”, artık son teknoloji makinelerde bile haftalar sürerken şimdi bir günden daha kısa sürüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.03%
$42,690.00
$439.71
Ethereum (ETH)
2.75%
$2,940.57
$80.87