bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,370.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,469.71
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $414.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiSushiSwap, Kendini Uniswap'ın Rakibi Olarak Nasıl Konumlandırdı?

SushiSwap, Kendini Uniswap’ın Rakibi Olarak Nasıl Konumlandırdı?

DeFi protokolü SushiSwap, Ağustos 2020’de Uniswap’ın bir çatalı olarak ortaya çıktı. SushiSwap, daha sonra Uniswap’in likiditesinin önemli bir bölümünü çaldı ve şimdi kendi başına duruyor gibi görünüyor.

Zincir içi ölçüm sağlayıcısı Santiment, SushiSwap’ı derinlemesine araştırdı ve SushiSwap’in kendi başına Uniswap’ın rakibi haline geldiği sonucuna vardı.

Kilitlenen toplam değer açısından SushiSwap, DeFi Pulse‘a göre 2 Milyar Dolar seviyesini aştı. Bu, SushiSwap’in Uniswap’i sollaması için sadece 1 Milyar Dolar’a ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

SushiSwap, Ağustos 2020’nin sonlarında Uniswap’i klonlayarak daha iyi likidite madenciliği teşvikleri ve kendi yönetişim token’ını dağıtımaya başladı. Doğal olarak, DeFi çiftçileri hızlı para kazanmak için platforma akın etti ve Uniswap likiditesinin çoğunu kaybetti.

Uniswap’in 28.428 çiftine kıyasla Sushiswap’in yalnızca 569 çifti olduğu da unutulmamalıdır.

Uniswap likidite madenciliği Kasım ayında sona erdi ve yeni teşviklerden söz edilmedi. Öte yandan SushiSwap, stake etme fırsatlarının yanı sıra, rekolte tarımı teşviklerini de sürdürmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, SUSHI’nin sosyal hacminin ilk lansmanına kıyasla şaşırtıcı derecede düşük olduğunu gözlemleniyor. Bu, insanların platformun kendisinden çok token fiyatıyla daha fazla ilgilendiğini gösteriyor olabilir.

SUSHI Fiyatı

SUSHI, son zamanlarda biraz canlanma yaşıyor. Token, bu ay şu ana kadar yaklaşık %150 arttı ve 7,42$ seviyelerinde işlem görmeye başladı. CoinGecko’ya göre SUSHI fiyatı, lansman sonrası tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9$ seviyesine hızla yaklaşıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.17%
$48,370.00
$565.93
Ethereum (ETH)
0.24%
$3,469.71
$8.33