Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Borsası Kuracak

Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Borsası Kuracak

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET),  2020 yılında kendi kripto para borsasını kurmayı planlıyor.

SET, 2019 yılından 2021 yılına kadar yapılan üç yıllık stratejik planlarında, yeni bir kripto para platformu oluşturulması yer alıyor. Yayınlanan duyuruda, Tayland yerel sermaye piyasası, dijital platformda iki alanda dönüşüm yapılacağını bildirdi.

İlk alanda, kağıtsız işlem yapmak için, sermaye piyasası altyapısının tamamen dijitalleştirileceği belirtildi. İkinci alanda ise, yeni fırsatlar yaratmak ve yatırım ortamını değiştirmek için, dijital varlıkları destekleyecek yeni bir platform oluşturacağı bildirildi.

SET Başkanı Pakorn Peetathawatchai, borsanın yeni bir dijital varlık ekosistemi oluşturmaya hazır olduğunu belirtti. Başkan, böyle bir girişimin Tayland sermaye piyasasını bir üst seviyeye taşıyacak bir dönüm noktası olacağını da ekledi.

SET’in düzenlenmiş bir kripto para borsası başlatma planı, ilk olarak Ocak ayında bildirildi, SET’in yönetim kurulu başkan yardımcısı Pattera Dilokrungthirapop, Menkul Kıymetler Borsası dijital varlık işletme lisansı için, bu yıl Tayland Maliye Bakanlığı’na başvurmayı planladığını açıkladı.

Tayland Menkul Kıymetler Borsası’nın planlarına göre, borsaya üye olan menkul kıymetler firmaları, yeni kurulacak kripto para borsasında alım satım yapabilmek adına, broker ve bayi olmak için başvurabilecekler.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, akıllı sözleşme kaynak kodlarının doğrulamasına ve KYC prosedürlerinin uygulanmasına izin veren ICO portalına zaten yetki vermişti.

Geçtiğimiz aylarda İsviçre merkezli SIX Borsası da ortak dijital ticaret platformu SDX için, blockchain entegrasyonunu test edeceğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

CBDC Nedir? Özellikleri Nedir?

Merkez Bankası Dijital Para Birimi yani kısa adıyla CBDC, belirli bir devletin para biriminin dijital biçimini temsil eder ve ülkenin yetkili para...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.