bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,484.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,168.43
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $485.52
Ana SayfaKripto Para HaberleriTayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Borsası Kuracak

Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Borsası Kuracak

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET),  2020 yılında kendi kripto para borsasını kurmayı planlıyor.

SET, 2019 yılından 2021 yılına kadar yapılan üç yıllık stratejik planlarında, yeni bir kripto para platformu oluşturulması yer alıyor. Yayınlanan duyuruda, Tayland yerel sermaye piyasası, dijital platformda iki alanda dönüşüm yapılacağını bildirdi.

İlk alanda, kağıtsız işlem yapmak için, sermaye piyasası altyapısının tamamen dijitalleştirileceği belirtildi. İkinci alanda ise, yeni fırsatlar yaratmak ve yatırım ortamını değiştirmek için, dijital varlıkları destekleyecek yeni bir platform oluşturacağı bildirildi.

SET Başkanı Pakorn Peetathawatchai, borsanın yeni bir dijital varlık ekosistemi oluşturmaya hazır olduğunu belirtti. Başkan, böyle bir girişimin Tayland sermaye piyasasını bir üst seviyeye taşıyacak bir dönüm noktası olacağını da ekledi.

SET’in düzenlenmiş bir kripto para borsası başlatma planı, ilk olarak Ocak ayında bildirildi, SET’in yönetim kurulu başkan yardımcısı Pattera Dilokrungthirapop, Menkul Kıymetler Borsası dijital varlık işletme lisansı için, bu yıl Tayland Maliye Bakanlığı’na başvurmayı planladığını açıkladı.

Tayland Menkul Kıymetler Borsası’nın planlarına göre, borsaya üye olan menkul kıymetler firmaları, yeni kurulacak kripto para borsasında alım satım yapabilmek adına, broker ve bayi olmak için başvurabilecekler.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, akıllı sözleşme kaynak kodlarının doğrulamasına ve KYC prosedürlerinin uygulanmasına izin veren ICO portalına zaten yetki vermişti.

Geçtiğimiz aylarda İsviçre merkezli SIX Borsası da ortak dijital ticaret platformu SDX için, blockchain entegrasyonunu test edeceğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.73%
$62,484.00
$1,080.97
Ethereum (ETH)
0.17%
$4,168.43
$7.09