bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,106.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,968.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $357.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriTCMB Başkanı, Dijital Para Çalışmalarıyla Alakalı Tarih Verdi

TCMB Başkanı, Dijital Para Çalışmalarıyla Alakalı Tarih Verdi

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu yılın üçüncü enflasyon raporu ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Başkan açıklamalarında dijital para birileri hakkında da konuştu.

Kripto paralar ile ilgili çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten Şahap Kavcıoğlu, Eylül ayından sonra pilot uygulamalara başlanacağını belirtti. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Dijital paralarla ilgili çalışmalarımız aynı yoğunlukta devam ediyor. Eylül ayından sonra pilot uygulamaya başlayacağız, açıklama yapacağız, yoğun ve ciddi bir şekilde çalışma devam ediyor.”

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu

Bununla birlikte Başkan Kavcıoğlu, yapmış olduğu sunumda enflasyonla mücadeleyi herkesin içselleştirmesi gerektiğini ve mücadelenin toplumsal mutabakatla mümkün olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Enflasyon davranışları bozuldu, TCMB yalnız kaldı, eşgüdüm gerekli. Enflasyonla mücadeleyi herkes içselleştirmeli. Merkez Bankası olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak mücadele vermeye çalışıyoruz. Ama odalara burada büyük görev düşüyor. Firmalar daha duyarlı olmalı, makul oranlarda zamlar yapmalarını rica ediyoruz. Bunların kendi içerisinde dengelenmesi gerekir. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Sadece para politikasıyla çözülemez”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.77%
$43,106.00
$1,625.10
Ethereum (ETH)
5.6%
$2,968.47
$166.23