bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriTeksas Etik Komisyonu, Kriptoya Özel Kural Olması Gerektiğini Düşünüyor

Teksas Etik Komisyonu, Kriptoya Özel Kural Olması Gerektiğini Düşünüyor

Teksas Etik Komisyonu, hükümet yetkililerinin ve politikacıların Bitcoin (BTC) ve kripto para katkılarını kabul etmesine izin veren yeni bir kural önerdi.

Teklif, kripto para birimleriyle yapılan siyasi katkıların raporlama gerekliliklerini ele almaya ve netleştirmeye çalışan Teksas Dışişleri Bakanı’na sunuldu. Dosyalamada: “Yeni kural, adayların, memurların ve siyasi komitelerin kripto para birimini kabul etmesine izin veriyor. Bitcoin gibi herhangi bir kripto para birimi türü arasında ayrım yapmaz” ifadelerine yer verildi.

Onaylanırsa Kriptonun Statüsü Değişebilir

Yasanın onaylanması durumunda kripto para birimi bağışları ve katkıları, para birimi olarak değil, ayni katkılar veya yatırımlar olarak bildirilmelidir. Komisyona göre, bu hareket “Federal Seçim Komisyonu (FEC), İç Gelir Servisi (IRS) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para katkılarını ele alma şeklini yansıtıyor.”

Teklif, siyasi ve hükümet kampanyalarının kripto para birimlerini doğrudan harcamasına izin veremeyeceğini ve gelirleri harcamadan önce kripto para birimlerini tasfiye etmeyi gerektireceğini açıklıyor. Ancak Komisyon şunları söyledi:

“Kural, dosyalayıcıların herhangi bir belirli zaman diliminde kripto para birimi varlıklarını tasfiye etmelerini gerektirmez.”

Yasa ile Kripto Para Piyasasının Dalgalı Kuru Önlenecek

Buna ek olarak, teklif, dosyalayıcıları kabul edilen herhangi bir kripto para biriminin değerini, alındığı anda adil piyasa değeri olarak bildirmeye yönlendirerek kripto para birimlerinin yüksek oynaklığına karşı koymayı planlıyor.

Her kripto katkısının yasallığı, katkıda bulunanın yabancı uyruklu olmadığının teyidi ile belirlenecektir. Dosyaya göre, yeni kural, Komisyon’a Seçim Yasası’nın 15. Maddesini uygulamak için kurallar kabul etme yetkisi veren Teksas Hükümeti Yasası 571.062 kapsamında önerildi.

Teksas eyaleti kısa süre önce kripto para birimi blok zincirinin benimsenmesini teşvik eden iki ev faturasını onayladı.

Teksas House Bills 1576 ve 4474, Vali Greg Abbott tarafından bir blok zinciri çalışma grubunun kurulmasına izin veren ve eyaletin Tekdüzen Ticaret Kanunu’nu ticaret kanunu kapsamında kripto para birimlerini tanımak için değiştiren yasayla imzalandı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29