bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,593.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,177.25
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $487.18
Ana SayfaKripto Para HaberleriTelegram Blok Zinciri Başlıyor

Telegram Blok Zinciri Başlıyor

Telegram, yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı TON blok zincirinin testlerine halka açık bir şekilde başlatıyor.

Geçen seneden beri topladığı fon ile 1.7 milyar dolarlık devasa bir fona ulaşan Telegramın blok zinciri TON artık testlerine başlıyor.

test.ton.org adresi üzerinden geliştiriciler ton ağını inceleme şansı elde edebilirler. Daha önce telegram tarafından yapılan açıklamada 1 Eylül tarihi verilmişti. Ancak bilinmeyen bazı aksaklıklardan dolayı bir kaç gün erteleme kararı alındı. Şuan itibari ile resmi olarak testler başlamış görünüyor.

Telegram bildiğiniz üzere dünyada yaygın olarak kullanılan ve Whatsapp’tan çok daha gelişmiş özelliklere sahip olan bir mesajlaşma uygulaması. Bir çok özelliği olmasından dolayı geliştiriciler ve kripto para kullanıcıları tarafından da yaygın olarak kullanılıyor.

TON yani Telegram Open Network tam olarak 31 Ekim’de aktifleşeceği ifade ediliyor. Ayrıca TON’un ETH ağı ile de uyumlu halde olacağı da ifade edilmişti.

Geçtiğimiz sene Telegramın açtığı iki oturum ile yatırım toplayan TON devasa bir ico yaparak 1.7 milyar dolara ulaşan bir fon toplamayı başardı. Bu mevcut ico’lar içerisinde neredeyse rekor bir seviye.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.83%
$61,593.00
$511.22
Ethereum (ETH)
4.54%
$4,177.25
$189.65