Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Telegram, TON için Gizli Olarak Ön Satış Başlattı ve 850 Milyon Dolar...

Telegram, TON için Gizli Olarak Ön Satış Başlattı ve 850 Milyon Dolar Topladı

Şifreli mesajlaşma servisi Telgram, resmi olarak dünyanın en büyük ICO’sunu ilan etmeden önce, TON tokenlerini gizli olarak ikinci bir ico ile fonlayarak 850 milyon dolar topladı.

Verge, dört isimsiz kaynaktan özel raporları kaynak gösterdi. Pavel Durov’un platformunun akredite yatırımcıları, gizli olarak yapılan satışta toplanan 850 milyon doları ikiye katlamaya çalışıyor.

 

TON tokenlerinin satışı yapılmadan önce Telegram’ın alacağı yatırımın, toplamda 1.6 milyar doları bulması bekleniyor. Rakamlar, bu ICO’nun, USD değeri bakımından diğer tokenleri kolaylıkla yenebileceğini gösteriyor. Block.One’in 2017’den gelen 700 milyon dolarlık sonuç, yalnız bir saniye geçiriyor.

Telegram’ın sermayeye giden yolu, gittikçe yaygınlaşan kamuoyu profili nedeniyle zaten zorluklar yaşamıştı. ICO hakkında Ocak ayında yapılan resmi açıklamanın ardından, sosyal medyada sahte TON ICO’su versiyonları çıktı ve henüz mevcut olmayan tokenleri sahte şekilde satılarak yatırımcılardan yasadışı olarak para toplandı.

TON’un whitepaper’ı online olarak sızdırıldığında, ICO’nun özgünlüğüne ilişkin tartışmalara da belgeler üzerinde yer verildi. Durov ayrıca ICO ile bağlantılı bireysel dolandırıcılıklardan da haberdar edildi.

Bu arada, üçüncü sırada yer alan Tezos, geçtiğimiz haftalarda, platformu üzerindeki dokuz aylık çıkmazın yakında sona ereceğini ima etti. Kurucu Ortak Kathleen Breitman, 17-18 Şubat tarihleri ​​arasında düzenlenecek bir UCLA konferansında, muhtemel bir lansmanın olabileceğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...