Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Telegram, TON için Gizli Olarak Ön Satış Başlattı ve 850 Milyon Dolar...

Telegram, TON için Gizli Olarak Ön Satış Başlattı ve 850 Milyon Dolar Topladı

Şifreli mesajlaşma servisi Telgram, resmi olarak dünyanın en büyük ICO’sunu ilan etmeden önce, TON tokenlerini gizli olarak ikinci bir ico ile fonlayarak 850 milyon dolar topladı.

Verge, dört isimsiz kaynaktan özel raporları kaynak gösterdi. Pavel Durov’un platformunun akredite yatırımcıları, gizli olarak yapılan satışta toplanan 850 milyon doları ikiye katlamaya çalışıyor.

 

TON tokenlerinin satışı yapılmadan önce Telegram’ın alacağı yatırımın, toplamda 1.6 milyar doları bulması bekleniyor. Rakamlar, bu ICO’nun, USD değeri bakımından diğer tokenleri kolaylıkla yenebileceğini gösteriyor. Block.One’in 2017’den gelen 700 milyon dolarlık sonuç, yalnız bir saniye geçiriyor.

Telegram’ın sermayeye giden yolu, gittikçe yaygınlaşan kamuoyu profili nedeniyle zaten zorluklar yaşamıştı. ICO hakkında Ocak ayında yapılan resmi açıklamanın ardından, sosyal medyada sahte TON ICO’su versiyonları çıktı ve henüz mevcut olmayan tokenleri sahte şekilde satılarak yatırımcılardan yasadışı olarak para toplandı.

TON’un whitepaper’ı online olarak sızdırıldığında, ICO’nun özgünlüğüne ilişkin tartışmalara da belgeler üzerinde yer verildi. Durov ayrıca ICO ile bağlantılı bireysel dolandırıcılıklardan da haberdar edildi.

Bu arada, üçüncü sırada yer alan Tezos, geçtiğimiz haftalarda, platformu üzerindeki dokuz aylık çıkmazın yakında sona ereceğini ima etti. Kurucu Ortak Kathleen Breitman, 17-18 Şubat tarihleri ​​arasında düzenlenecek bir UCLA konferansında, muhtemel bir lansmanın olabileceğini bildirdi.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar