bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,622.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,273.26
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $583.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriTelekomünikasyon Devi Deutsche Telekom CELO'ya Yatırım Yaptı

Telekomünikasyon Devi Deutsche Telekom CELO’ya Yatırım Yaptı

Deutsche Telekom, önümüzdeki yıllarda Celo’nun blok zinciri altyapısının oluşturulmasına yardımcı olacak.

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Deutsche Telekom, kripto yatırımı yaptı. Telekomünikasyon devi bugün yaptığı açıklamada, projeye yatırım yaptığını ve CELO token’larını satın aldığını açıkladı. Yatırımın boyutu belirtilmedi fakat şirket, token’ları stake etmeyi planlıyor.

Deutsche Telekom’daki blockchain çözümleri merkezi başkanı Andreas Dittrich, konuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Celo’nun beş ile 10 yıl içinde nerede olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok, ancak bunun ortadan kalkmayacağına dair oldukça iyi bir fikrimiz olduğunu düşünüyorum.”

Celo Network, Ethereum’un bu yılın sonlarında başlatmayı planladığına benzer bir Proof-of-Stake fikir birliği algoritması kullanıyor. Ağın kullanıcıları, ağda bir doğrulayıcı olmak için token’ları paylaşabiliyorlar.

Celo Network, Deutsche Telekom’un projeye olan ilgisini artıran, cep telefonları için tasarlanmış bir blok zinciri ödeme platformudur. Kullanıcılar cep telefonu numaraları aracılığıyla birbirlerine para gönderebilir ve token’lar Celo’nun dijital cüzdanında saklanır. Ödemeler ve transferler stabilcoin ile yapılır.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.54%
$56,622.00
$305.76
Ethereum (ETH)
2.32%
$4,273.26
$99.14