bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,730.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,952.01
tether
Tether (USDT) $0.999640
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.95
Ana SayfaKripto Para HaberleriTeletabiler Kripto Piyasasına mı Giriyor?

Teletabiler Kripto Piyasasına mı Giriyor?

1997’den beri yayında olan İngiliz çocuk televizyon dizisi Teletabiler, kripto alanına giren en son kişiler olabilirler mi?

Bugün Teletabilerin resmi Twitter hesabı, Bitcoin etiketiyle karakterlerin izleyicilerden bir şeyler sakladığını söyleyen bir mesaj yayınladı. Tweet’te, karakterlerden ikisi, mor rengiyle tanınan Tinky Winky ve kırmızı rengiyle tanınan Po, dev bir soru işaretinin yanında lazer gözleriyle duruyorlar.

Profil resimlerini lazer gözleri içerecek şekilde değiştirmek, kripto alanının önde gelen üyeleri arasında benimsenme ve genel yükseliş hissinin bir sembolü olarak popüler hale gelmişti ancak, bu tipik olarak yetişkinlerin yaptığı bir şey. Teletabilerin hedef kitlesi ise 1-4 yaş arası çocuklar.

Bazı gençler kripto parayı tanıtma konusunda istekli olsa da, Teletabilerin kitlesinin demografisi, tweet’in yarınki bir 1 Nisan şakası olup olmadığını hakkında düşündürüyor. Bununla birlikte zaten Twitter kullanıcıları alana daha kolay uyan karakterler için adlar içeren kripto temalı kelime oyunlarıyla şakalar yapmaya başladılar bile.

Teletabiler’in yarın 14.500 Twitter takipçisine bir NFT yayınlayarak şaka yapmayı planlayıp planlamadığı belirsiz olsa da, şovun küçük çocukları kripto para birimi hakkında eğitmeyi düşünmesi olasılığı da yok değil.

Üç yaşındaki Lily Knight, Skittles şekeri kullanarak Bitcoin arzının sınırlı olduğunu açıklayan bir video yayınlamıştı ve Elon Musk, 10 aylık oğlunun bir Dogecoin (DOGE) HODLer olduğunu söylemişti.

Bununla birlikte, Twitter kullanıcısı DeepBlueCrypto;

“Teletabiler çocuklara Bitcoin hakkında bilgi vermeye başlarsa bankalar gerçekten mahvolur” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.55%
$58,730.00
$2,084.92
Ethereum (ETH)
5.23%
$3,952.01
$206.69