Terra (LUNA) Nedir? Nereden Alınır?

LUNA, Terra isimli DPoS blockchaini temelli bir platformu destekleyen dijital varlıktır. LUNA madencileri Terra platformunda istikrarı ve güvenliği sağlarlar. Terra platformu da tüm ekonomik koşullarda işlem ücretlerinden madencilere ödüller sunar.

Terra Nedir?

Terra, zamanla genişlettiği algoritması ve tedarik sözleşmeleri ile fiyat istikrarı sağlayan bir protokoldür. Terra, madencilik faaliyetlerinin yarattığı Seigniorage’ı işlem uyarıcı olarak kullanır. Luna ise Terra platformunda kullanılan bir dijital varlıktır.

LUNA madencileri Terra platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlarken işlem ücretlerinden de ödüller kazanırlar.

Bununla birlikte Terra platformu, geleceğin ödeme sistemi sloganıyla sunduğu CHAI sistemi ile de daha düşük ücretler ve daha büyük avantajlar sunar. CHAI ise, Terra Blockchain’i üzerinde yer alan bir ödeme ağıdır.

LUNA Nedir?

Platform öncelikle fiyat destekli bir kripto para birimi ile kitlesel benimsenmeyi arttırmayı hedefliyor. Daha sonra ölçek büyüdükçe Terra’nın merkeziyetsiz uygulamalar için yeni bir finansal altyapıya dönüşmesi amaçlanıyor.

Merkeziyetsiz bir stabilcoinin piyasada yer alması gerektiğini ifade eden Terra platformu, kripto para birimlerinin finansal alanı değiştirme potansiyelinin olduğunu belirtiyor. Ancak yapılan açıklamalara göre volatilite kitlesel kabul için büyük bir engel olmaya devam ediyor. Terra ise bu noktada yeni küresel para birimi haline gelmek üzere tasarlanmış bir kripto para birimi (LUNA) sunuyor.

Bunların yanında Terra platformu, kesin bir yol haritası belirlediklerini de ifade ediyor. Platform, yalnızca kasada duran ve kullanılmayan bir para biriminin bir işe yaramayacağını ve bu sebeple yıllık işlem hacminde 25 Milyar Dolar ve 45 Milyon müşteri hedeflerinin olduğunu söylüyor.

LUNA Nereden Alınır?

Peki LUNA tam olarak nasıl alınır? Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

LUNA Nasıl Alınır?

  1. LUNA satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna LUNA yazın ve LUNA /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “LUNA AL” alanına, almak istediğiniz LUNA miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından LUNA Nasıl Alınır?

spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img