bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,922.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,948.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinTesla Artık Bitcoin'i Bir Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

Tesla Artık Bitcoin’i Bir Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, elektronik otomobil üreticisinin artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini söyledi.

Musk, bugün attığı bir tweet’te “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz” dedi.

Musk aşağıdaki yanıtta “Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin düğümlerini doğrudan çalıştırıyor” diye ekledi ve “Tesla’ya ödenen Bitcoin, itibari para birimine dönüştürülmeksizin Bitcoin olarak saklanacak” dedi.

Twitter kullanıcıları, elektronik arabalarının tüm modelleri için Tesla’nın ABD mağazalarında ödeme seçeneği olarak Bitcoin desteğini fark etmeye başladıktan kısa bir süre sonra tweet’leri geldi.

Tesla’nın resmi sayfalarını doğruladı ve Bitcoin ödeme desteğini en azından ABD mağazasında görebildi, ancak baskı zamanı itibariyle seçeneğin kaldırıldığı görülüyor.

Seçenek kaldırılmadan önce Bitcoin ödeme ayrıntılarına dayanarak, Tesla bu BTC adresini bir alıcı adresi olarak verdi.

Tesla ayrıca, kullanıcılara şu anda BTC dışındaki dijital varlıklarda ödeme kabul etmediğini ve potansiyel alıcıların tek bir işlemle siparişleri için tam Bitcoin göndermelerini talep edeceğini söyledi.

Bir ödeme yöntemi olarak BTC desteği şaşırtıcı değil çünkü elektronik otomobil üreticisi Şubat ayında yaptığı dosyada BTC’yi kabul etmeyi planladığını söylemişti.

Tesla, geçtiğimiz ay hazine yönetimi politikasının bir parçası olarak Ocak ayında Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurarak manşetlere çıkmıştı.

Kullanıcılar Tesla’nın Bitcoin ödeme desteği haberini yaymaya başladıktan kısa bir süre sonra Bitcoin’in fiyatı 55.000 doların üzerine çıktı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.64%
$42,922.00
$274.70
Ethereum (ETH)
1.1%
$2,948.18
$32.43