bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,569.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,259.46
tether
Tether (USDT) $0.996149
binance-coin
Binance Coin (BNB) $582.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinTesla, Bitcoin ile Ödeme Almayı Durdurdu

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Almayı Durdurdu

Elon Musk, Tesla şirketinin Bitcoin ile ödeme almayı durdurduğunu ve bunun sebebinin de BTC’nin çevreye verdiği zararlar olduğunu söyledi.

Elon Musk‘ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla, daha önce haberini sizlerle paylaştığımız gibi Bitcoin ile ödeme kabul edeceklerini açıklamıştı. Fakat Tesla, bu adımdan dönmüş gibi görünüyor çünkü CEO Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Tesla’nın BTC ile ödeme kabul etmeyi durdurduğunu açıkladı. Bununla birlikte Elon Musk, Tesla’nın hiçbir BTC’sini satmayacağını ve madencilik için sürdürülebilir enerjiye geçildiğinde tekrar ödeme alacaklarını söyledi.

“Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların ve özellikle en kötü emisyona sahip olan kömürün hızla kullanılmasından ötürü endişe duyuyoruz. Kripto paralar birçok düzeyde iyi bir fikir ve önemli bir geleceğe sahip. Ancak bunun çevre için büyük bir maliyeti olamaz. Tesla herhangi bir BTC’sini satmayacak. Ayrıca madencilik için sürdürülebilir enerjiye geçilir geçilmez, ödemeler için tekrar BTC kullanacak.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.59%
$56,569.00
$333.76
Ethereum (ETH)
3.01%
$4,259.46
$128.21