bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriTesla ve MicroStrategy Önümüzdeki Hafta Kripto Varlıklarını Raporlayacak: Bloomberg

Tesla ve MicroStrategy Önümüzdeki Hafta Kripto Varlıklarını Raporlayacak: Bloomberg

Bloomberg, daha önce kabul edilmiş kripto para birimlerini bildiren büyük şirketlerin önemini tartışan bir makale yayınladı. Tesla ve Microstrategy ise bu makalenin önemli oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

Yayına göre, adı geçen bu şirketler daha önce Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak tanıtıldığını resmi olarak duyurmuştu. Bu liste aynı zamanda Square’i de içeriyor.

Hatırlamak gerekirse, ilk çeyrek raporuna göre Tesla, token satışından 128 milyon dolar kar elde etti. Elon Musk‘a göre bu adım, ilk kripto para biriminin likiditesini göstermek için atıldı. Yine de Tesla’nın piyasa değeri ikinci çeyrekte elektrikli otomobil pazarının durumuyla ilgili haksız tahminler nedeniyle düştü. Bazı Wall Street analistleri, şirketin Bitcoin’e müdahalesinin de buna katkıda bulunmuş olabileceğine inanıyor.

Tesla ve Bitcoin

MicroStrategy’ye gelince, Bitcoin’i tamamen girişiminin merkezi bir parçası haline getirdi. Durum, şirketin satın alımları finanse etmek için tahvil reklamı yapmaya başladığı noktaya kadar geldi. Tüm bu süreç CEO Michael Saylor‘un kişisel yönetimi altında cereyan ederken, şirket BTC’ye 2,25 milyar doların biraz üzerinde para harcadı.

Şimdi ise Bloomberg, kripto para varlıkları olan bu şirketlerin bunu raporlama zamanının geldiğini söylüyor. Tesla ve MicroStrategy için süreç önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Square ise Ağustos ayında rapor verecek.

Ayrıca Bloomberg, 2021’in ikinci çeyreğinde Bitcoin fiyatının yüzde 41 düştüğü gerçeğine de dikkat çekiyor. Ancak bunun açıklanmasının firmalar tarafından bazı değer kayıplarına yol açması daha olası. Bununla birlikte, dijital para birimlerinden herhangi birini daha önce ödediklerinden daha yüksek bir değerde teklif etmişlerse, firmaların hala büyük kazançlar elde edebilecekleri de göz önüne alınmalı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39