Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Tether Piyasa Değeri, XRP'yi Tekrar Geride Bıraktı

Tether Piyasa Değeri, XRP’yi Tekrar Geride Bıraktı

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük stablecoini olan Tether (UDST), XRP’den daha iyi performans gösteriyor.

1 Eylül’de Tether, XRP‘yi piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi olarak aşarak Ethereum‘dan sonra ikinci en büyük altcoin oldu.

Coin360‘tan alınan verilere göre, baskı zamanı itibariyle USDT’nin piyasa değeri 13,4 Milyar Dolar’dan fazla. XRP ise şu anda 13 Milyar Dolar’lık piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para durumunda.

Sıralamadaki son hareket 2020’deki kripto piyasası için yeni bir şey değil. Tether, Mayıs 2020’de de üçüncü en büyük kripto para olarak XRP’yi geride bırakmıştı.

Her iki kripto para birimi de o zamandan beri piyasa değerini önemli ölçüde artırdı. Tether, XRP’yi yaklaşık 8,8 Milyar Dolar’lık bir piyasa değeriyle aşarken, o sırada XRP’nin piyasa değeri yaklaşık 8,6 Milyar Dolar’dı.

XRP’nin düşüşü, kıdemli bir Ripple yöneticisinin XRP’nin stablecoinlerle rekabet etmediğini iddia etmesinden kısa bir süre sonra geldi. 19 Ağustos’ta Ripple’daki küresel operasyonların kıdemli direktörü Emi Yoshikawa, XRP’nin stablecoin veya merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile rekabet etmediğini savundu.

Yoshikawa‘ya göre XRP, stablecoin ve CBDC geliştirmedeki küresel ilerlemeyi tamamlıyor. Yönetici;

“Çeşitli stablecoinlerin ve CBDC’lerin, bağımsız kripto varlıkları XRP’yi birbirine bağlayarak likidite sorununa yanıt vererek sinerji yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Tether’in yeni piyasa değerindeki büyüme, bu yıl stablecoindeki muazzam büyümenin ortasında geldi. Hem Tether hem de USD Coin (USDC), Temmuz 2020’de USDC’nin 1 Milyar Dolar’ı kırmasıyla son zamanlarda önemli kilometre taşlarına ulaştı.

Bitcoin (BTC) gibi oldukça değişken kripto varlıklarının aksine, Tether (USDT) gibi stablecoinler, USD gibi itibari para birimlerinin dijital temsilini sağlamak ve “sabit” bir fiyat sağlamak için tasarlanmıştır. Bire bir ABD Doları olarak belirlenen Tether’in fiyatı her zaman bir ABD Doları’na eşittir.

“Kararlı” bir kripto para birimi sağlayan Tether, günlük işlem hacmi açısından en büyük kripto para birimidir. Coin360‘dan alınan verilere göre, yayın zamanı itibarıyla Tether’in günlük işlem hacmi Bitcoin’in 9,5 Milyar Dolar’ını aşarak 10 Milyar Dolar’ı aştı. Bildirildiği gibi Tether, ortalama günlük transfer hacmi açısından da büyük ödeme işlemcisi PayPal‘dan daha büyük.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...