bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,408.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,887.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.15
Ana SayfaKripto Para HaberleriTether, Polkadot ve Kusama'da USDT'nin Yeni Sürümünü Başlatmayı Planlıyor

Tether, Polkadot ve Kusama’da USDT’nin Yeni Sürümünü Başlatmayı Planlıyor

6 Nisan Salı günü, piyasa değeri ile en büyük stabilcoin ihraç eden şirket olan Tether Operations Limited, Polkadot ağında USDT token’larını piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

USDT, Polkadot’ta piyasaya sürülmeden önce şu anda Polkadot için bir test ağı (veya üretim öncesi ortam) olarak hizmet veren Kusama’da yayınlanacak.

Polkadot Wiki’den alınan aşağıdaki şema, Polkadot ile Kusama arasındaki bazı farklılıkları vurguluyor.

Kaynak: Polkadot Wiki

Tether’in basın açıklamasına göre, Polkadot’da USDT’nin lansmanı paraşütlerin oluşumunu bekliyor. USDT’nin Polkadot ağındaki ilk stabilcoin olması hedefleniyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla alakalı şunları söyledi:

“Dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’e büyüyen ve canlı topluluğa erişim sağlayan USDT’yi Polkadot’ta başlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

”Polkadot, dijital token ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biri ve Polkadot’un gelişmekte olan DeFi ekosistemine güç verirken Tether token’ının hazır bir şekilde alınmasını bekliyoruz.”

“Polkadot, parachain yapısı ile önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüme kabiliyetine sahip. Bu büyüme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacak.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.97%
$42,408.00
$2,531.76
Ethereum (ETH)
6.99%
$2,887.54
$201.84