Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Tether (USDT) İçin Büyük Gün 15 Ocak: İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Tether (USDT) İçin Büyük Gün 15 Ocak: İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Tüm gözler New York Başsavcılığı (NYAG) ve Tether’in ana şirketi iFinex’in 15 Ocak tarihli davasına çevrilmiş durumda.

Kripto para birimi alanındaki pek çok kişi, 15 Ocak tarihini ve New York Başsavcılığı (NYAG) ile Bitfinex ve Tether‘in ana şirketi olan iFinex arasında devam eden davanın ne olacağını merak ediyor.

NYAG ve İFinex Davası: Ne Oldu?

Nisan 2019’da, New York Başsavcılığı popüler kripto para borsası Bitfinex’in 850 Milyon Dolar kaybettiğini ve daha sonra Tether’in (USDT) bu açığı kapatmak için fon kullandığını iddia etmişti.

Tether (USDT)

Tether, bir blog yazısı aracılığıyla iddiaların kötü niyetle yazıldığını ve ayrıca yanlış iddialarla dolu olduğunu belirten bir açıklamada bulunmuştu.

Mayıs 2019’da Yargıç Joel Cohen, NYAG ofisinin iki şirketten gelen belge talebini, duruşmaları 29 Temmuz’da yapılacak olana kadar kısmen bekletti. Bu duruşma sırasında, davanın yargıcı Joel Cohen, davanın ilerlemesi veya reddedilmesi konusunda nihai bir karar vermeye hazır olmadığı için ihtiyati tedbir kararını uzatmaya karar verdi.

Bununla birlikte, Ağustos ayında NYAG, 850 Milyon Dolar’ı örtbas etmenin dışında, Bitfinex ve Tether’in New York müşterilerine iddia ettiklerinden daha uzun süre hizmet ettiğini iddia ederek dava hakkında yeni kanıtlar sundu.

Esasen NYAG, Bitfinex’in ilk borsa teklifi olan LEO’ya da saldırdı ve Martin Yasasına tabi bir menkul kıymet ihracına dair her göstergeye sahip olduğunu ve ihracınn soruşturma altındaki konularla ilgili olduğuna inanmak için nedenler olduğunu iddia etti.

Ayrıca NYAG, iFinex’in yasal bir soruşturmayı engellemeye yönelik uygunsuz bir teşebbüsü reddetme talebinde de bulundu.

Belgeleri Teslim Etme Sırası

Eylül 2020’de Yargıç Cohen, Bitfinex ve Tether’in finansal ilişkilerini ve geçmişlerini detaylandıran belgeleri NYAG ofisine teslim etmesi gerektiğine karar verdi.

Başsavcı Letitia James

Bununla birlikte, 9 Aralık 2020’de Başsavcı Letitia James, Cohen‘den son tarihi 15 Ocak 2021 yılına uzatmasını isteyen bir belge sundu.

15 Ocak Tarihi Neden Önemli?

15 Ocak tarihinin kritik bir nokta olmasının birkaç önemli nedeni var. İlk olarak, NYAG’ın araştırmasına devam etmesi ve iddialarının esaslarını daha da kanıtlaması için iFinex’in gerekli bilgileri üretmesi gerekiyor.

Ve belki de daha da önemli olanı, dokümantasyonun doğasıdır. Temelde, iFinex’in belirli ihraçlar ve itfalar ile ilgili bağlantıların, bankaların, belgelerin ve iletişimlerin yanı sıra Bitfinex ticaret platformundaki ticari faaliyet olup olmadığını, ne zaman ve nasıl çıkaracağını ve kullanıp kullanmayacağını belirleyen süreçle ilgili materyaller üretmesi gerekiyor.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar