bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,771.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,049.63
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.25
Ana SayfaAnalizTezos, Aave, Dogecoin Fiyat Analizi

Tezos, Aave, Dogecoin Fiyat Analizi

Kripto paralar bu haftayı hala Evergrande hisselerinin etkisinde geçiriyor. Bu hafta birçok altcoin gibi Tezos, Aaveve Dogecoin gibi kripto varlıklar da ciddi değer kaybetti.

Tezos (XTZ)

XTZ dolara baktığımızda 5 dolar seviyelerinde yaptığı kısa bir düzeltme sonrasında uzun bir süredir yükseliş içerisindeydi. Analistlerin daha da yükselmesini beklediği kripto varlık fincan ve kulp hareketlerini yapıyordu. 7 ve 8 dolar taraflarında Tezos toparlanabilirse yine geçtiğimiz günlerdeki gibi bir rallinin içerisine girebilir.

Tezos’un direnç bölgesi ise 8 dolar olduğu görülüyor. Bu bölge XTZ için oldukça sert ve çetin bölge olduğu grafiklerden görülüyor. Ancak bu seviyeyi kırması oldukça güç olsa da geçmesi durumunda yukarı yönlü bir hareketlenme görebiliriz. Varlığın destek bölgesi ise 2 dolar civarları.

XTZ/USD | Kaynak: TradingView

Göstergeler kısmını inceleyecek olursak, grafiklerde destek kısmında zayıflığın mevcut olduğu görülebiliyor. Göreceli Güç Endeksi 42 dolaylarındadır. Diğer kriptolar gibi satış baskısı görmese de yükseliş için biraz daha zaman gerektiği görülüyor.

Fiyatlar da 20 günlük Hareketli Ortalama’nın (yeşil) altına düştü. Genel olarak, göstergeler aşağı yönlü görünüyor, ancak herhangi bir küçük toparlanma, kısa bir kapamayı tetikleyebilir ve fiyatlarda iyi bir yukarı yönlü hareketle sonuçlanabilir.

Aave (AAVE)

AAVE ve dolar çiftinde satış baskısı gören kripto para için düşük seviyelerin geleceğini söyleyebiliriz. Dip deseni oluşturan AAVE, düşüş eğilimi gösteriyor. 400 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkmadıkça herhangi bir yükselişten söz edemeyiz. Ralli bu kripto için uzak ihtimalmiş gibi duruyor.

Satış baskısı ihtimali olan AAVE, kanalın alt ucuna yakın bir noktadan işlem görüyor. Bu baskının gelmemesi için alt kısımdan aşağıya doğru sarkmanın olmaması gerekiyor. Eğer bu seviyenin altına inerse 200 dolar acil destek seviyesi olmaya en yakın değer.

AAVE/USD | Kaynak: TradingView

Kripto varlığın seviyesinin düşüş eğiliminde olduğu görülüyor. Göreceli Güç Endeksi günlük zaman diliminde 36 işaretine ulaştı. Düşüş eğilimini daha da doğrulayan 20 günlük Hareketli Ortalama’nın (yeşil) altında işlem görüyordu.

Dogecoin (DOGE)

Son dönemlerin en dikkat çeken kripto paralarından olan Dogecoin satış baskısı altında olan bir başka altcoin oldu. Özellikle Elon Musk’tan aldığı destek ile yükselişe geçen kripto daha sonra Musk’ın desteğini kaybedince düşüşe geçmişti ancak geçen ay toparlanma sürecine girdi ve bu zamandan sonra da herhangi bir hareketlenme içerisine giremedi.

DOGE/USD | Kaynak: TradingView

DOGE, azalan üçgen formasyonunun (sarı çizgiler) destek seviyesinin altına düştü ve bu, kısa vadede aşırı düşüş eğilimi gösterdi. Dolayısıyla, bu altcoin için kısa vadeli eğilim, mevcut seviyelerin altındaki en yakın destek 0.18 dolar civarında oldukça sıkıntılı bir pozisyon içerisinde olduğu gözlemleniyor.

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$60,771.00
$249.16
Ethereum (ETH)
0.83%
$4,049.63
$33.61