Ana Sayfa Kripto Para Haberleri TFF Başkanı Nihat Özdemir: Futbolcu Sözleşmeleri Bitcoin ile Yapılabilir

TFF Başkanı Nihat Özdemir: Futbolcu Sözleşmeleri Bitcoin ile Yapılabilir

Bitcoin ve Kripto para borsası BtcTurk, Türkiye Futbol Federasyonuyla resmi sponsorluk anlaşması imzaladı.

Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk, Kadın ve Erkek A Milli Futbol Takımları’na sponsor oldu. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Dünyada ilk kez bir borsanın, milli takımlar düzeyinde sponsorluk anlaşması yaptığını” söyledi.

20 Ağustos tarihinde, TFF Riva tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, TFF Başkanı Nihat Özdemir, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş yer aldı.

Sponsorluk anlaşmasını Twitter üzerinden duyuran BtcTurk, “EURO 2021’de milli takımlarımızın ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dünyada Emsal Niteliğinde Anlaşma

BtcTurk, Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Yeni Malatyaspor’a sponsor olmuş ve adından söz ettirmişti.

2020’ye damgasını vuran koronavirüs nedeniyle, tüm kurumların ekonomik açıdan sarsıldığı süreçte A Milli Futbol takımlarına destek veren BtcTurk, aynı zamanda dünyada ilk kez bir milli takımlar düzeyinde sponsorluk anlaşması yapan ilk kripto para borsası oldu.

Konu hakkında konuşan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Küresel düşündüklerini, isminde ‘Türk’ ibaresinin geçtiği markalarını tüm dünyada duyurmak istediklerini” söyledi. Özgür Güneri daha sonra sözlerine şöyle devam etti:

“Bize sayısız gurur yaşatmış A Milli Takımlarımızla bir araya getirmekten gurur duyuyoruz. Dünyada ilk kez bir kripto para firması, milli takımlar düzeyinde sponsorluk anlaşması imzalıyor. Türkiye Futbol Federasyonu, sahip olduğu vizyonuyla yeni nesil iş birliklerine açık olduğunu gösteriyor.”

Yaptığı açıklamada, “1 Milyon kullanıcıya sahip olduklarını” söyleyen Özgür Güneri, düzenlenecek organizasyonlarda Milli Takımlar ile heyecanlı süreci beraber yaşayacak olmaktan dolayı gururlu olduklarını belirtti.

2020’nin özel bir yıl olduğunu ve pandemi nedeniyle birçok sıra dışı sürecin yaşandığını hatırlatan Özgür Güneri, “BtcTurk ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki anlaşmanın böylesi özel bir yılda gerçekleşmesinin” değerine vurgu yaptı.

“Futbolcu Sözleşmeleri Bitcoin ile Yapılabilir”

Sponsorluk anlaşması hakkında konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, bir kripto para şirketinden destek aldıkları için gönülden teşekkür ettiğini söyledi.

“İş ortaklığının A Milli Takımlara yeni bir enerji ve moral kaynağı olacağını” söyleyen Nihat Özdemir, BtcTurk borsasını “Yeni yol arkadaşımız” olarak tanımladı ve şunları söyledi:

“Futbol bir takım oyunu ve sponsorlar günümüzde bu takımın en önemli oyuncularından biri haline geldi. Onlarla daha güçlüyüz.”

BtcTurk ile TFF arasındaki sponsorluk anlaşmasının 2 yıllık olduğu belirtildi. “Kurumlar arasındaki ödeme kripto para ile mi olacak?” sorusuna, konu hakkında kesinlik bulunmadığı, ancak kripto para ile de bu ödemenin yapılabileceği söylendi.

Toplantının sonunda gelen, “Kripto para ile futbolcu transfer ödemesi gerçekleştirilebilir mi?” sorusuna ise TFF Başkanı Nihat Özdemir:

“Futbolcu ile takımı arasında gerçekleşen sözleşme esastır. İki tarafın anlaşması ne yöndeyse o şekilde ödeme yapılabilir. İsterseniz altınla yapabilirsiniz, isterseniz Bitcoin ile…”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor. UniSwap borsasının yönetişim belirteci UNI, Çarşamba...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...