bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,682.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,846.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.00
Ana SayfaGenelThodex CEO’sunun Yakalandığı İddia Ediliyor

Thodex CEO’sunun Yakalandığı İddia Ediliyor

Son zamanlarda kripto gündeminde en çok konuşulan olay şüphesiz ki kripto para borsası Thodex ve CEO’sunun yurt dışına kaçmasıydı. Bununla birlikte bazı kaynaklara göre bu olay hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı.

ABC Gazetesi’nin Kosova’daki kaynaklarına dayandırdığı habere göre, borsanın CEO’su Faruk Fatih Özer Kosova’nın başkenti Priştine’de yakalandı.

20 Nisan’da Faruk Fatih Özer’in sosyal hesaplarını kapatarak yurt dışına çıkmasıyla birlikte borsa arkasında çok fazla mağdur bıraktı. Mağduriyetin boyutu konunun ulusal medyada geniş yer bulmasına neden oldu. Medya kanalları vurgunun 2 Milyar doları bulduğunu iddia etse de daha sonra Dr. Aytunç Yıldızlı ve Tufan Poyraz‘ın detaylı incelemesi sonrasında bu rakamın 150 milyon dolar olduğu anlaşıldı.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer

İlk aşamada Arnavutluk’a gittiği tespit edilen Özer’in yerinin tespit edildiği ancak kolluk kuvvetlerinden kaçmayı başardığı ifade edilmiş, bugün ise kaldığı eve baskın yapıldığı ve Özer‘e yardım eden iki şahsın gözaltına alındığı bildirilmişti.

Konuyla ilgili şu anda resmi bir açıklama yapılmazken, mağdurlar gelecek haberi sabırsızlıkla bekliyorlar.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.64%
$41,682.00
$1,517.22
Ethereum (ETH)
5.46%
$2,846.24
$155.40