bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,659.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,058.55
tether
Tether (USDT) $0.998808
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.05
Ana SayfaKripto Para HaberleriThodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 Milyar Dolarla Yurt Dışına Kaçtığı İddia...

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 Milyar Dolarla Yurt Dışına Kaçtığı İddia Ediliyor

Kripto para piyasasının gündeminde olan ve bir çok mağduru olduğu söylenen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla dün akşam saat 18:00’da İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıktığı söyleniyor.

Avukat Oğuz Evren Kılıç, borsanın CEO’su Faruk Fatih Özer‘in Tayland’a gitmiş olabileceğini ve borsada birkaç gündür para transferi sıkıntısı yaşandığını, en son sitenin kapatıldığını ve yatırımcılar arasında panik başladığını söyledi.

Son günlerde para transferlerinde sorun yaşanan kripto para borsası Thodex’in internet sitesi kapatıldı ve yatırımcıların hesaplarına ulaşımı kesildi. Yaklaşık 391 bin mağdurun olduğu borsanın kurucusu olan Farik Fatih Özer‘in dün akşam saat 18:00 sıralarında İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığını söyleniyor.

Borsanın aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğu söyleniyor, bu hesapla birlikte ise yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığı anlaşılıyor.

Bununla birlikte, borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı. Borsanın internet sitesinde ise yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise 4-5 gün siteyi kullanamayacakları duyuruldu. Duyuruda şu ifadeler yer aldı;

“Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımların atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.1%
$60,659.00
$1,273.84
Ethereum (ETH)
0.15%
$4,058.55
$6.09