bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriTIME, Üç Dergi Kapağını NFT Olarak Satacak

TIME, Üç Dergi Kapağını NFT Olarak Satacak

NFT pazarı hız kesmeden büyümeye devam ediyor. TIME Magazine, on yıllar boyunca en ikonik kapaklarından bazılarından esinlenen üç kapağını NFT olarak açık artırmaya çıkaracak.

Amerikan haber dergisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, üç NFT’nin 24 Mart’a kadar hem tek tek hem de bir dijital sanat ticaret platformu olan SuperRare’de bir koleksiyon olarak satılacağını duyurdu.

Koleksiyon, “… Öldü mü?” temasına dayanıyor. 8 Nisan 1966 tarihli orijinal “Tanrı Öldü mü?” yorumundan esinlenen bir dizi kışkırtıcı tipolojik kapaktan bahsediyor. TIME’ın da belirttiği gibi, bu dergi tarihinde sadece resim içermeyen tipografiyi içeren ilk kapaktı.

“Tanrı Öldü mü?” nün NFT yorumu TIME’nin 3 Nisan 2017 tarihli “Gerçek Öldü mü?” kapağının yanı sıra artık SuperRare’de de mevcut ve yakında çıkacak olan 29 Mart / 5 Nisan kapağı ise “Fiat Öldü mü?”

“Fiat öldü mü?” ABD doları gibi devlet kontrolündeki para birimlerinin satın alma gücündeki hızlı düşüşe atıfta bulunuyor. TIME’ın belirttiği gibi, Bitcoin (BTC) gibi bir kripto para birimi, sabit arzı ve şeffaf para politikası yoluyla günümüzün parasal normlarına meydan okuyor.

TIME Kreatif Direktörü yaptığı yorumda;

“Sıradan bir izleyici için anlamının net olmadığı fikrini seviyorum. Tıpkı NFT’lerin çılgın, kazançlı dünyası gibi” dedi.

NFT pazarı, yalnızca 2020’de satışların dört katına çıkmasıyla, geçtiğimiz yıl popülerliğini artırdı ve sosyal medya fenomenlerinde ünlülere kadar herkes NFT’leri kucakladı.

Bakıldığı zaman NFT yatırımcılar da dikkat çekiyor. Geçen hafta haberini sizlerle paylaştığımız NFT pazarı OpenSea, Andreessen Horowitz ve Mark Cuban, Tim Ferriss ve Naval Ravikant gibi melek yatırımcılar tarafından yönetilen Seri A fonunda 23 milyon dolar topladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42