Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 2018'de %40 Yükselmiş Olacak; Tom Lee

Bitcoin Fiyatı 2018’de %40 Yükselmiş Olacak; Tom Lee

Fundstrat’taki Wall Street Stratejisti Tom Lee, kısa süre önce müşterilerini Bitcoin Bull stratejilerine geri atılmaya çağırdı. Önümüzdeki yılın ortasında tahmin edilen bitcoin fiyatı 11.500 dolar olacağını söyledi.

2018 yılı yaklaştığına ve Bitcoin’in durma izine rastlanmıyor, Ronnie Moas teorisini Kasım ayında iki kez değiştirdi ve tahminlerini yükseltti. Ayrıca önümüzdeki yıl bitcoin fiyatı için pek çok kişi tahminler yapıyor. Max Keizer bile, Bitcoin fiyatı’nın 100.000 dolara ulaşabilmesi için fazlaca şansı olduğunu belirten uzun vadeli bazı hedefler belirledi.

‘Zayıf elleri temizledim’

Son haftalarda Bitcoin’in büyümesine ve itibarına katkıda bulunan bir takım gelişmeler oldu. Segwit iptali, CME’nin Bitcoin’deki vadeli işlemlere izin verme kararı ve Square Cash’in Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak test etme kararı..

Bu faktörlerin hepsi Bitcoin’i 8.200 dolara tırmandırdı ve daha fazla büyüme görünüşe göre devam edecek.

“Birkaç hafta önce, Bitcoin’de kısa vadeli nötr duruma düştük ve fiyat seviyesi (~ 7400 ABD Doları), gerçeğe uygun değer tahminimizi aştı” şeklinde bir rapor yazdı.

“Geçen hafta Bitcoin 5.600 dolara düştü ve o zamandan bu yana geri döndü. Görüşümüze göre 5.600 dolara yapılan bu hareket zayıf elleri temizledi ve artık dikkatli olmak zorunda değiliz … Bu seviyelerde Bitcoin’in düzenli olarak satın alınmasını öneriyoruz.”

Bu değişiklikten önce, Tom Lee, Bitcoin’in 2018 ortasında fiyatının 6000 $ olacağını öngörmüştü. Tabii ki, bu hedef Ağustos ayında tahminini verdikten sonra çok kısa sürede çürüdü. Çünkü bitcoin fiyatı kısa süre içerisinde 6000’i geçmişti.

Büyük tahminler

Lee’nin Tahmini, yedi ayda %40’lık bir büyümeye işaret etmesine rağmen hala küçük görünüyor.

Diğerleri Moas gibi, 2018’de Bitcoin’in 14.000 $ olacağını söylediler. Ancak unutulmaması gereken şey, Moas tahmini yaptığında, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve diğer orijinal coinleri bir fiyat olarak topluyor.

Bununla birlikte Moas, Ocak ayının başında bitcoin fiyatı 11.000 dolar olacak tahminini de değiştirdi. Son zamanlarda kaydedilen pozitif gelişmeler onun fikrini değiştirmesine neden oldu.

Diğerleri dışarıda hala bir balon ihtimali bekliyorlarsa da, uzun vadeli tahminler yapan analistler var.

Rusya Today’in Keizer Raporu’na ev sahipliği yapan Max Keizer, Bitcoin’in nihayetinde 100.000 $ fiyatına ulaşacağına inanıyor.

Keizer şöyle açıklıyor;

“Bitcoin hakim olacak ve kriptoparalara öncülük edecektir. Bitcoin hakkında yüzlerce ölüm ilanı yazılmıştır ve bunların hiçbiri gerçekleşmedi ve hiçkimse bunu yapamaz. Gerçek şu ki; Bitcoin, insanlığın parasıyla yarattığı karışıklığı çözmesi için Tanrı’nın bir armağanıdır. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...