Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Tom Lee, 2021 İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Tom Lee, 2021 İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

0

Fundstrat analisti ve yöneticisi Tom Lee, Bitcoin’in inanılmaz boğa koşusunun daha yeni başladığını düşünüyor.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Tom Lee, zayıflayan doların Bitcoin’in devam eden fiyat artışına katkıda bulunacağını söyledi.

Tom Lee

“Öncelikle, Bitcoin’in bir şeyle ifade edilmesi gerekiyor. Yani dolar zayıflarsa, Bitcoin yükselir. Ancak daha önemli olan etki, bu yıl çok fazla merkez bankası likiditesi gördük. Dolar, şaşırtıcı bir şekilde yılın büyük bir bölümünde gerçekten güçlüydü, ancak şimdi zayıflığı, insanların bir birimi sağlam parada nasıl tutarsınız diye düşünmesine neden olacak. Pek çok insan değer deposu olarak altını düşünür ve ben bunlardan sadece birisinin uzun vadede altın olması için hala makul bir temeli olduğunu düşünüyorum. Ancak bence daha genç insanlar ve dijital kuşakta olanlar için Bitcoin, bir değer deposu olarak tutmak istedikleri temel varlık.”

Tom Lee, Bitcoin’in 2021 yılında 2020 yılındaki boğa koşusunu geride bırakacağını tahmin ediyor ve bu da 2021 yılında BTC’nin %300’ün üzerinde büyüyeceği anlamına geliyor. Bitcoin’in hisse senetleriyle olan korelasyonu sorulduğunda ise Lee, borsalar düzelirse BTC’nin değer kaybedeceği konusunda da yatırımcıları uyarıyor.

“Bitcoin’in tutucu tabanının hala küçük olduğunu unutmamalıyız. Diğer finansal araçlara sahip yaklaşık bir milyar insana kıyasla, Bitcoin’e sahip bir milyondan fazla gerçek insan olduğunu sanmıyorum. Yani çok küçük, penetrasyon olması gereken yerin binde biri.”

”Bence hisse senetlerinde bir düzeltme olursa, Bitcoin’in düşmesi muhtemel ve bunun nedeni, artımlı alıcıların çoğunun (eğer ABD’de iseler) kaldıraç veya risk alma ya da risk alma iştahını artırma nedeni olarak kullanıyor olabilir. Bitcoin, dolayısıyla hisse senetleri düştükçe aslında düşüyor olmalı.”

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version