Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir

Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı hakkında çarpıcı tahminlerde bulundu ve altı ay içinde piyasaların boğa sezonuna geri dönebileceğini söyledi.

CNBC yayınına katılan Lee, Ağustos ayında piyasaların “U dönüşü” yapabileceğini iddia etti ve katıldığı yayında şu ifadelere yer verdi:

“BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamasına bakılması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin 4.000 $ seviyesinde kalırsa, Ağustos ayına kadar 200 günlük ortalama fiyat seviyesini geçecek, beş altı ay sonra da Bitcoin’nin teknik olarak boğa piyasasına döneceğini görebiliriz.”

Lee, Bitcoin Cash (BCH)’de gerçekleşen hard fork (sert çatal) üzerine yaptığı açıklamada:

“Bitcoin’in 6.100 $’dan, 3.100 $’a düşmesiyle oluşan zararın onarılmasına ihtiyaç var. Bu durumun, yatırımcının güvenini ve pazardaki duruşunu gerçekten baltaladığını düşünüyorum.”

Ayrıcı geçtiğimiz ay İstanbul Blochcain Summit etkinliğine konuk olan ünlü analist Tom Lee, 2019 yılında Bitcoin fiyatı ile ilgili teknik detaylara değinmişti:

”Bitcoin’in 200 günlük ortalamasının altında ve üstünde olduğu zamanlar oldukça önemli. Bitcoin’in 200 günlük ortalamanın üstüne çıkması gerekmekte. 2010 yılından bu yana 200 günlük ortalamanın üstüne çıktığı zaman %93 pozitif olmuş. Altında olduğu zaman ise %10 altında kalmış.

 

Bunun anlamı, Bitcoin, teknik işaretleri çok yakından izliyor. Kripto paralar kazançları raporlamaz, bu yüzden teknik detaylar burada önem kazanıyor. Teknik analiz için 200 gün çok önemli, önümüzdeki dört ayı etkiler. 2019’da kriptolar için pozitife döneceğini düşünüyoruz.

Bitcoin, yatırımcılarına Şubat ayına kadar ortalama %5 civarında bir getiri sağlamaya başlamıştı. Bu ay ortalama daha da küçüldü, günlük rakamlar % 0,2‘ye yaklaşırken, bazı analistler de ayı piyasasının sonuna gelindiği konusunda hala ısrarcı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...