Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Tom Lee; Kripto Para Piyasası Altcoin Sezonunun Başlayabileceğini Gösteriyor

Tom Lee; Kripto Para Piyasası Altcoin Sezonunun Başlayabileceğini Gösteriyor

2019 yılı itibariyle kripto para piyasalarındaki artış, ayı sezonunun artık son safhalarında olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyat artışının %43’ten fazla olmasına rağmen, bazı altcoinler çok daha yüksek kazanımlar elde etti. Binance Coin (BNB), %250’den fazla artış oranı oranı gösterdi. Litecoin, EOS, Tezos ve Ontology gibi kriptolar % 100‘den fazla yükseldi. Bitcoin Cash, Cardano, Monero, Dash ve VeChain kripto para birimleri, bu süre zarfında % 50‘den fazla artış gösterdi. Ancak bazı kripto paralar, bu önde gelen altcoinlerden daha da fazla arttı. PChain, YTD‘de %700 oranında bir artış gösterirken, Ravencoin ve Enjin Coin ise %400 arttı.

Bununla birlikte bir kaç kripto para oranlarında düşüş yaşandı. En iyi altcoinler arasında gösterilen XRP ve IOTA , sırasıyla %7 ve %10 oranında düştü. Kripto piyasalarındaki en fazla düşüş yüzdesi %34 ile Bitcoin SV oldu.

Fundstrat Global’ın kurucusu Tom Lee, altcoin pazarındaki bu artışlar göz önüne alındığında, altcoin sezonunun önümüzdeki günlerde çok daha iyi olabileceğini vurguladı.

Mart ayının sonlarında BTC’nin nispeten küçük bir kazanç yüzdesi elde ettiği görülüyor. Zaman ölçeğinin ters çevrildiği korelasyonda ise düşüş görebiliyor.

”Şu an altcoin sezonundayız. Altcoinler bazında, ortalama kazançlar toplamı %1.100’ü geçmiş görünüyor.”

2015 yılında, altcoin boğa döngüsü boyunca  %58‘lik bir artış görülmüştü. 2016 yılının başında ise %80‘lik bir artış kaydedilmişti. Bu iki yılda altcoin fiyatlarında toplamda, %3.600‘ün üzerinde önemli bir artış görüldü. 2017 yılının ikinci çeyreğinde ise, Bitcoin boğa döngüsü sırasında altcoinler %641 artış gerçekleştirmişti.

Tom Lee, bu altcoin boğa döngüsünün, 2017 yılındaki gibi yüksek kazançlar getireceğini de belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...