Ana Sayfa Genel TomoChain, Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı ile Ortaklık Yapacak

TomoChain, Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı ile Ortaklık Yapacak

Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı kapsamındaki tüm diplomalar ve nitelikler, yeni bir ortaklığın ardından TomoChain blok zincirinde verilecek.

Halka açık blok zinciri projesi TomoChain, DLT hizmetleri sağlamak için Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı ile bir anlaşma imzaladı. Lise ve yüksek öğrenimdeki öğrenciler tarafından elde edilen tüm sertifikalar, bundan sonra şirketin blok zinciri ağına yüklenecek.

TomoChain

TomoChain Vietnam Pazarına Girdi

Oylama ve fikir birliği ile desteklenen Singapur merkezli blok zinciri şirketi TomoChain, yeni ortaklığı bir basın bülteninde duyurdu.

MOET olarak da bilinen Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı, TomoChain blok zincirini önümüzdeki eğitim öğretim yılı (2020-2021) için kullanmayı planlıyor.

Bir deneme süresinin ardından, MOET bünyesindeki eğitim birimleri tarafından verilen her tür sertifika ve diploma, kademeli olarak ulusal nitelikler arşivleri sistemine girilecek. Bu noktadan itibaren de TomoChain blok zincirinde dijitalleştirilecek.

Yapılan açıklamada, Vietnam’da yılda yaklaşık 1,5 Milyon bu tür diploma verildiği açıklandı.

Bu yenilikçi süreç, Vietnam’daki eğitim sisteminde önemli değişikliklere yol açacak. Şu anda, eğitim kurumları tüm nitelikleri kendi kendine vermek ve kendi kendini yönetmekle sorumlu. Bu da, doğrulama sürecini uzatıyor ve işlemi insan hatalarına açık hale getiriyor.

Eğitim ve Öğretim Bakan Yardımcısı Nguyen Van Phuc konuyla ilgili;

“Tüm toplum için gayet önemli olan ve genel olarak eğitim için uygun maliyetli diploma ve sertifika yönetimi, teknoloji ile çözülmesi gereken bir konudur” dedi.

Küresel Blok Zinciri Geçişi Başladı

Yapılan açıklamada, TomoChain’in teknolojiyi benimsemesindeki bu önemli dönüm noktasının, projenin geçen yıl Lition‘ı satın almasının ardından mümkün hale geldiği belirtildi.

Lition; TomoChain’in kamu ve kuruluşlar için DLT çözümleri bölümünü genişletmesine olanak tanıyan, kamu ve özel blok zinciri hizmetleri sunan Alman merkezli bir şirkettir.

TomoChain’in kurucusu ve CEO’su, şirketin bir yıldan fazla bir süredir niteliklerin mevcut formatlarından blok zinciri teknolojisine geçişini sağlamak için uygun yollar araştırdığını söyledi.

Şirket ile MOET arasında yapılan ortaklığın, sahte diplomaları ortadan kaldırırken düzenleme ve doğrulama süreçlerini de kolaylaştıracağı iddia edildi.

“Şu anda veri kanıtlarını halka açık bir zincirde depolamak, ekonomik, güvenlik ve gizli avantajları nedeniyle küresel bir eğilimdir.”

”Bu sistemin Vietnam’da dijital teknolojileri benimsemek için sağlam bir temel oluşturduğuna ve dünyadaki diğer yenilikçi ve ilerici ülkelerle birlikte yürümemize yardımcı olacağına kuvvetle inanıyorum.”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor. UniSwap borsasının yönetişim belirteci UNI, Çarşamba...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...