Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Trump Korona Oldu, Bu Bitcoin için Ne Anlam Taşıyor?

Trump Korona Oldu, Bu Bitcoin için Ne Anlam Taşıyor?

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %3,52 oranında düşüş yaşayarak 10.489$ seviyelerine geriledi. ABD Başkanı Trump korona pozitif olması Bitcoin için ne ifade ediyor?

En son düşüş, ABD makamlarının hacim olarak önde gelen kripto türev platformlarından biri olan BitMEX sahiplerine karşı suç duyurusunda bulunmasının ardından geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve eşi Melania‘nın koronavirüs testinin pozitif olduğunu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının olumsuz hareketi kısmen hızlandı.

Thorpe Abbotts Capital‘in kurucu ortağı ve CEO’su Jeff Henriksen, CNBC‘ye, ABD Başkanı’nın koronavirüs teşhisinin açıklanmasının ardından küresel pazarın değişken kalmasını beklediğini söyledi.

Bitcoin, bu yıl borsa düzeltmeleri riski altında sürekli işlem gördü. Mart 2020’nin başlarında BTC, sadece 48 saatlik ticarette %60’ın üzerinde düşüş yaşadı. Yatırımcıların marj pozisyonlarını doldurmak ve hisse senedi piyasalarındaki kayıpları dengelemek için nakit talebi arttıkça olumsuz hareketler ortaya çıktı.

Kaynak: TradingView.com

Henriksen, Trump‘ın koronavirüs teşhisinin, 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimleri etrafındaki siyasi belirsizliği artırdığını belirtti. Teknoloji firmalarının iyi gitmesini beklediğini, ancak aynı şeyi döngüsel geçmişi olan düşük sermayeli firmalar için söyleyemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, şimdi genellikle yatırımcıları nakit güvenliğine gönderen bir dönem olan koronavirüs pandemi süreciyle bir kez daha mücadele etme riski taşıyor. Aynı zamanda, uzun süredir bekleyen bir teşvik faturası BTC / USD’yi daha düşük tutmayı sağlıyor.

Trump’ın karantinaya girmesi ve işten uzak olması, Amerikan halkı için ikinci koronavirüs yardımının durdurulması riskini taşıyor.

Demokrat sözcü Nanci Pelosi liderliğindeki meclis, Perşembe günü 2.2 Trilyon Dolar’lık yardım tasarısını kabul etti. Oylama, Bayan Pelosi ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘in yardımın boyutunu tartışmak için neredeyse bir hafta ayırmalarının ardından geldi.

Yine de, meclis tasarısının Cumhuriyetçilerin kontrolündeki senatodan onay alıp almayacağı konusunda hala şüpheler var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

ETHLend Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum ağının yarı anonimliği, borçlunun iyi bir ödeme geçmişine sahip olup olmadığını belirlemeyi zorlaştırır. Bir itibar motoru kullanarak, ETHLend bu belirsizliği ortadan...

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Stellar Lumens (XLM), En Büyük 10 Kripto Para Arasına Nasıl Yükseldi?

Stellar Lumens nasıl oldu da en büyük on kripto para arasına girmeyi başardı? Ekosistemde hali hazırda 1000'den fazla kripto para birimi bulunuyor. Ortalama bir...

DeFi

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde...