bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinTrump Korona Oldu, Bu Bitcoin için Ne Anlam Taşıyor?

Trump Korona Oldu, Bu Bitcoin için Ne Anlam Taşıyor?

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte %3,52 oranında düşüş yaşayarak 10.489$ seviyelerine geriledi. ABD Başkanı Trump korona pozitif olması Bitcoin için ne ifade ediyor?

En son düşüş, ABD makamlarının hacim olarak önde gelen kripto türev platformlarından biri olan BitMEX sahiplerine karşı suç duyurusunda bulunmasının ardından geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve eşi Melania‘nın koronavirüs testinin pozitif olduğunu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının olumsuz hareketi kısmen hızlandı.

Thorpe Abbotts Capital‘in kurucu ortağı ve CEO’su Jeff Henriksen, CNBC‘ye, ABD Başkanı’nın koronavirüs teşhisinin açıklanmasının ardından küresel pazarın değişken kalmasını beklediğini söyledi.

Bitcoin, bu yıl borsa düzeltmeleri riski altında sürekli işlem gördü. Mart 2020’nin başlarında BTC, sadece 48 saatlik ticarette %60’ın üzerinde düşüş yaşadı. Yatırımcıların marj pozisyonlarını doldurmak ve hisse senedi piyasalarındaki kayıpları dengelemek için nakit talebi arttıkça olumsuz hareketler ortaya çıktı.

Kaynak: TradingView.com

Henriksen, Trump‘ın koronavirüs teşhisinin, 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimleri etrafındaki siyasi belirsizliği artırdığını belirtti. Teknoloji firmalarının iyi gitmesini beklediğini, ancak aynı şeyi döngüsel geçmişi olan düşük sermayeli firmalar için söyleyemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, şimdi genellikle yatırımcıları nakit güvenliğine gönderen bir dönem olan koronavirüs pandemi süreciyle bir kez daha mücadele etme riski taşıyor. Aynı zamanda, uzun süredir bekleyen bir teşvik faturası BTC / USD’yi daha düşük tutmayı sağlıyor.

Trump’ın karantinaya girmesi ve işten uzak olması, Amerikan halkı için ikinci koronavirüs yardımının durdurulması riskini taşıyor.

Demokrat sözcü Nanci Pelosi liderliğindeki meclis, Perşembe günü 2.2 Trilyon Dolar’lık yardım tasarısını kabul etti. Oylama, Bayan Pelosi ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘in yardımın boyutunu tartışmak için neredeyse bir hafta ayırmalarının ardından geldi.

Yine de, meclis tasarısının Cumhuriyetçilerin kontrolündeki senatodan onay alıp almayacağı konusunda hala şüpheler var.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44