Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Trump'ın Eski Stratejisti Bannon'dan Kripto Para Açıklaması

Trump’ın Eski Stratejisti Bannon’dan Kripto Para Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Stratejisti Steve Bannon, kripto para birimlerinin 6 Mart’ta İsviçre’nin Die Weltwoche gazetesinin sponsorluğunda düzenlediği bir etkinlikte, Avrupa’daki kuruluş hareketi için bir varlık olduğunu söyledi.

Bannon, Zürih’deki konferansında kripto para birimleri ve Blockchain’in “[popülist] hareketi güçlendirecek, şirketleri yetkilendirecek ve köle ücretleri üreten merkez bankalarından kurtulma yetkisi vereceğini” belirtti.

 

Kripto para ile Merkez bankalarının kontrolünü ellerinden alıyoruz. Bu bize gücü tekrar verecektir.

Es, kripto para birimlerinin ve Blockchain’in modern kölelik yaratan kuruluşlardan kurtulma aracı olarak geniş kullanımı ve entegrasyonunu ön görüyor.

Bannon ayrıca şunları söyledi;

“Kripto para ile Merkez bankalarının kontrolünü ellerinden alıyoruz. Bu bize gücü tekrar verecektir. Para biriminizi kontrol ederseniz, verilerinizi kontrol altına almaya başladığınızda, vatandaşlığınızı da kontrol ederseniz, o zaman gerçek bir özgürlüğe sahip olursunuz.”

Stratejist, merkez bankalarını ve teknoloji şirketlerini, sıradan insanların haklarını ve kimliklerini alıp kendi amaçları doğrultusunda kullandıkları gerekçesiyle hükümetleri suçladı.

Steve Bannon, son İtalyan seçimlerinde sağ kanat zaferlerini takiben konuşma turunda Avrupa’yı dolaşıyor. Konferansta, kripto para birimlerinin ve Blockchain’in doğru milliyetçilik hareketinin enstrümanları olabileceği konusunda uzun uzun konuşmalar yapıyor.

Trump yönetiminde çalışmaya başlamadan önce Bannon, Breitbart News’ın yönetim kurulunda yer aldı ve ABD’de sağ salim hareketinden bir ses olarak tanınmaya başlandı. Bannon, Başkan Trump’ın yanı sıra Ulusal Güvenlik Konseyi üyesi olan ve Ağustos 2017’de Beyaz Saray’dan atılan bir danışmandı.

Ayrıca, bilindiği üzere İsviçre’deki “Kripto Vadisi” olarak bilinen Zug kenti, kripto ve Blockchain için küresel bir merkez kuruyor. Swiss Financial Market Supervisory Authority (FINMA), kripto para birimlerine yönelik ileriye dönük politikalar uyguladı ve İsviçre’yi kripto, Blockchain teknolojilerini geliştirme konusunda rekabetçi bir çevre haline getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.