Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Trump'ın Kampanya Web Sitesi Hacklendi, Saldırganlar Monero İstedi

Trump’ın Kampanya Web Sitesi Hacklendi, Saldırganlar Monero İstedi

Hackerlar, seçim kampanya web sitesini hackledikten sonra ABD Başkanı Trump hakkındaki bilgileri ifşa edip etmemeleri konusunda oy vermeleri için insanlardan Monero (XMR) istedi.

Bilinmeyen bir hacker grubunun bugün erken saatlerde Trump’ın kampanya web sitelerinden birini ele geçirdiği bildirildi. Saldırının, Monero üzerinden transfer edilen ödemeleri istediği bir kripto para dolandırıcılığı olduğu ortaya çıktı. Saldırıdan yarım saat sonra, Başkan’ın ekibi kontrolü geri aldıklarını ve hiçbir hassas bilginin açığa çıkmadığını söyledi.

Başkan Trump’ın Kampanya Web Sitesi Hacklendi

Forbes haberine göre, donaldjtrump.com adlı web sitesinin ”Hakkında” sayfasında saatler önce şüpheli bir metin görüntülendi.

“Bu siteye el konuldu. Dünya, Başkan Donald j. tarafından günlük olarak yayılan sahte haberlere doydu.”

Saldırganlar ayrıca, ABD Başkanı ve ekibinin karıştığını ve hatta birkaç büyük komploya liderlik ettiğini kanıtlayan bilgilere eriştiklerini açıkladılar. İlk olarak, koronavirüsün kaynağı olduğu için “trump-gov”u suçladılar.

Suçlamalar burada bitmedi. Failler, Trump yönetiminin yaklaşan 2020 seçimlerini manipüle etmek için yabancı partilerle işbirliği yaptığını da söyledi.

Donald Trump’ın Kampanya Web Sitesini Hacklendi. Kaynak: Forbes

Monero (XMR) İstediler

Yukarıdaki ekran görüntüsünün de gösterdiği gibi, saldırganlar web sitesi ziyaretçilerine Başkan hakkındaki kanıtları almak isteyip istemediklerini sordu. Nihai karar ziyaretçilere kalmıştı ve ziyaretçiler oy vermek için gizlilik parası Monero‘yu kullanabilirlerdi.

Açıklanmayan bir sürenin ardından, saldırganlar fonları karşılaştırma ve dünyanın iradesini yerine getirme sözü verdiler ve ”her iki durumda da sizi bilgilendireceğiz” dediler.

Saldırının arkasında kimin olduğu hala bilinmiyor. Bununla birlikte, kötü şöhretli hacker grubu REvil‘in yakın zamanda birincil ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘den Monero‘ya geçtiklerini açıkladığını belirtmekte fayda var.

Gerçek Veri Gösterilmemiştir

Faillerin web sitesindeki hassas ve uzlaşmacı bilgilere eriştiklerini iddia etmelerine rağmen, bir Beyaz Saray sözcüsü iddialarını reddetti.

Başkan’ın İletişim Direktörü Tim Murtaugh;

”Bu akşamın erken saatlerinde, Başkan Trump’ın kampanyasının web sitesi saldırıya uğradı ve bizler, saldırının kaynağını araştırmak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyoruz. Hassas verilere maruz kalınmadı çünkü bunların hiçbiri aslında sitede depolanmıyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı kullanan her...

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

Origin Protocol Saldırıya Uğradı! 7 Milyon Dolar Kayıp Var

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Origin, Pazartesi gecesi geç saatlerde saldırıya ğradı ve yaklaşık 7 Milyon Dolar değerinde fon kaybetti. Kaybedilen miktar, kullanıcı fonlarının yanı sıra...