Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Twitter Bahşiş Özelliğine Kripto Düzenlemesi Yapıldı

Twitter Bahşiş Özelliğine Kripto Düzenlemesi Yapıldı

Twitter’a gelen bahşiş özelliği artık aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu özellikle takipçilerinden bağış elde eden kullanıcılar kripto paraları da kabul edebilecek.

0

Twitter, bugün yayına aldığı bu özellik ile IOS kullanıcıları bağış seçeneğini kullanan kullanıcılar için Bitcoin kabul etme özelliğini de aktif etti. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu karar resmileşti ve yayınlandı.

Bitcoin Lightning Bağlanabilecek

Yeni özellik ile takipçi sayısı yüksek olan kişiler bağış toplayabilecek. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in bir başka projesi olan Bitcoin Lightning’in de adreslerine de bağlanabilecek. Şimdilik yalnızca Apple cihazlarında aktif olan bu özellik yakın zaman içerisinde Android cihazlar için de etkin konuma getirilecek. Özelliğin Strike, Cash App, Muun ve diğer üçüncü taraf Bitcoin ödeme çözümleriyle uyumlu olduğu tahmin ediliyor. Hizmetin ayrıca Square’in gelecek donanım cüzdanını desteklediği söyleniyor.

Kullanıcılar muhtemelen herhangi bir Bitcoin adresinden para gönderebilecekler, ancak Strike API aracılığıyla para almaları gerekiyor. Twitter, “fon akışında olmadıklarını” ve ödemelerden komisyon almayacaklarını belirtti.

Strike yetkililerinden Jack Mallers, bugün Strike app’inden bağlantıya yönelik video yayınladı. Bu içerikte Chicago’dan El Salvador’a Bitcoin gönderimi yapıldı.

Coğrafi Konum Etkili Olacak

Bahşiş ya da bağış özelliklerinde coğrafi konum önemli olacak. Buna göre Bitcoin dünyadaki tüm kullanıcılara özellik olarak eklenecek ancak ülkedeki BTC kullanımı ile ilgili yasak varsa bu tamamen kullanıcıyı ve yasaları ilgilendirecek.

Twitter Ürün ekibi üyesi Esther Crawford, Reuters’e şunları söyledi: “Küresel, engelsiz seçenekleri seçmemiz için harika bir fırsat var ve Bitcoin en iyi seçeneklerden birini temsil ediyor. Henüz dünyadaki herkesin bitcoin ile işlem yapmadığını biliyoruz, ancak bunun daha iyi çözümlerden biri olduğunu düşünüyoruz.”

Duyuru, özelliğin masaüstü arayüzleri için de kullanılabilir olup olmayacağını belirtmedi.

Haber, Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour’un şirketin yakında bir Bitcoin Lightning bahşiş hizmeti başlatacağına dair söylentileri doğrulamasından sadece haftalar sonra geldi.

Twitter’daki Bitcoin gelişmeleri, CEO Jack Dorsey’in Temmuz ayında Bitcoin’in uygulamanın Tip Jar hizmetinde etkinleştirileceğini ima ettiği sözleri takip ediyor. Ayrıca Bitcoin’in Süper Takipler, Ticaret ve Abonelikler için kullanılabileceğini de önerdi.

Jack Dorsey, bir donanım cüzdanı geliştirirken, eşler arası değişim, Bitcoin madenciliği ile uğraşırken ve sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart olan Bluesky ile alay ederken, Square’in Bitcoin varlıklarını artırmak da dahil olmak üzere bu yıl Bitcoin’e olan ilgisini ikiye katladı.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version