bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,071.75
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinTwitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Zirvesinde Konuşacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Zirvesinde Konuşacak

Kripto İnovasyon Konseyi, 21 Temmuz’da Bitcoin hakkında sanal bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Öne çıkan konuşmacılar arasında Twitter CEO’su Jack Dorsey, Blockstream kurucusu Adam Back ve Ark Invest’ten Cathie Wood yer alıyor.

Perşembe günü yapılan duyuruya göre Square, Ark Invest ve Paradigm, kurumların Bitcoin’i nasıl benimseyebileceği konulu bir etkinlik olan The ₿ Word‘ü destekleyecek. Önümüzdeki ay başlaması planlanan projede Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Blockstream’in kurucusu Adam Back yer alacak. Bununla birlikte, Ark Invest’ten Cathie Wood, CIA’in eski müdür yardımcısı Michael Morell ve Brink’in direktörü John Newbery gibi seçkin konuşmacılar da entkinlikte yer alacak.

“The ₿ Word, BTC hakkındaki ana akım anlatıların gizemini ortadan kaldırmayı ve destigmatize etmeyi planlıyor. Ayrıca bu oturum, kurumların onu nasıl benimseyebileceğini açıklamayı ve ağda desteğe ihtiyaç duyan alanlar hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.”

Kripto İnovasyon Konseyi

Nisan ayında kurulan Kripto İnovasyon Konseyi; Coinbase, Square, Fidelity Digital Assets ve Paradigm dahil olmak üzere kripto dostu firmaların bir ittifakıdır. Grup, şirketlere kripto ve blok zinciri düzenlemeleri konusunda milletvekillerine lobi yapmak için daha iyi bir araç sağlamak için kuruldu.

Paradigm’in kurucu ortağı Matt Huang konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bitcoin dünyada olumlu bir güç çünkü finansal erişimi ve fırsatları artırıyor, ancak ağını bu kadar güçlü yapan karmaşıklık da ilk başta anlaşılmasını zorlaştırıyor. Bu girişimin bunun anlaşılmasına yardımcı olacağını umuyoruz.”

Bununla birlikte, Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter ve MIT Digital Currency Initiative direktörü Neha Narula da çevrimiçi oturumlarda konuşacaklar.

Pek çok uzman, kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik ana ilgiyi artırmaya yardımcı olacağını söyledi. Ancak Mayıs ayında bankacılık devi JPMorgan’dan gelen veriler, perakende yatırımcıların PayPal ve Square gibi platformları kullanarak kurumlardan daha fazla BTC satın alabileceğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$32,524.00
$318.74
Ethereum (ETH)
3.52%
$2,071.75
$72.93