bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,086.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,194.42
tether
Tether (USDT) $0.999166
binance-coin
Binance Coin (BNB) $579.55
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinTyler Winklevoss: Mevcut Bitcoin Rallisi 2017'den Daha Güçlü

Tyler Winklevoss: Mevcut Bitcoin Rallisi 2017’den Daha Güçlü

Gemini borsasının kurucu ortağı olan ve dünyanın en zengin kripto para milyarderleri arasında yer alan Tyler Winklevoss, CNBC ile yaptığı bir röportajda mevcut BTC rallisinin arkasındaki nedenleri anlattı.

Yakın tarihte CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’i 30 Kasım‘da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran şeyin ne olduğuna değinen Tyler Winklevoss, mevcut rallinin üç yıl öncesine göre çok daha güçlü olduğunu söyledi.

En Zeki İnsanlar Bitcoin Alıyor

Tyler Winklevoss mevcut BTC rallisinin 2017’deki ralliden farklı olduğuna inanıyor çünkü, rallinin sessizce Bitcoin satın alan finans kurumları ve sofistike yatırımcılar tarafından yönlendirildiğine inanıyor.

Singapur’daki FinTech Festivali sırasında konuşan Tyler, Bitcoin yatırımcılarını en zeki insanlar olarak adlandırıyor.

Bu Sefer Perakende Odaklı Değil

Tyler Winklevoss, 2017’den farklı olarak mevcut rallinin FOMO tarafından yönlendirilmediğine ve rallinin arkasında büyük şirketlerin ve hedge fonlarının olduğuna inanıyor.

Tyler, mevcut rallinin devasa boyutlarda Bitcoin satın alan halka açık ticari yazılım şirketi MicroStrategy tarafından başlatıldığını ve daha sonra Square’ın ona katıldığını söylüyor.

Daha önce yayınladığımız haberde de bildirdiğimiz gibi, Michael Saylor‘un öncülüğünü yaptığı MicroStrategy, nakit rezervlerini enflasyondan korumak için BTC’ye 400 Milyon Dolar daha yatırım yapıyor. Perşembe günü ise, Massachusetts Life Insurance şirketinin 235 Milyar Dolar’lık yatırım hesabından Bitcoin’e 100 Milyon Dolar ayırdığı bildirilmişti.

Bununla birlikte, Grayscale’de Bitcoin, ETH ve diğer kripto varlıklarını satın almaya devam ediyor. Barry Silbert tarafından yönetilen şirketin 9 Aralık itibarıyla 12.1 Milyar Dolar değerinde kripto para varlığına sahip olduğunu biliyoruz. Ayrıca Grayscale, geçen gün kripto rezervlerine 1.276 Bitcoin ve 100.000’den fazla ETH daha ekledi.

Kripto para birimlerine yapılan tüm bu büyük çaplı kurumsal yatırımlar, Tyler Winklevoss‘un sözlerini destekliyor gibi görünüyor. Peki sizce?

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.35%
$56,086.00
$1,318.02
Ethereum (ETH)
2.06%
$4,194.42
$86.41