bitcoinBTC/USD
$40,109.00
ethereumETH/USD
$2,556.82
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$367.80
Ana SayfaKripto Para HaberleriUBS, Zengin Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

UBS, Zengin Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

Bir Bloomberg haberine göre 3,5 trilyon dolarlık varlığa sahip İsviçre merkezli bankacılık devi UBS, zengin müşterilere kripto ürünleri sunmayı planlıyor.

Habere göre isimsiz bir kaynak, herhangi bir kripto yatırımını fiyat dalgalanmalarına karşı korumak için müşteri portföyünün çok küçük bir kısmının kullanılmasına izin verecek. Bununla birlikte yatırımlar direkt olarak değil, üçüncü taraf araçla yapılacak.

Tüm ayrıntılar henüz doğrulanmamış olsa da banka, finans sektöründe bu yıl kripto ile ilgilenen ilk kurumsal firma değil.

UBS

Bilindiği üzere son zamanlarda Goldman Sachs, Bitcoin vadeli işlemlerine başladı. Bununla birlikte Mart ayında Wall Street firması, varlıklı müşteriler için bir dizi BTC ürünü sunmayı planladığını da açıkladı. Goldman’ın yanı sıra Morgan Stanley ve BNY Mellon da kripto varlıkları için artan taleple birlikte benzer girişimlerde bulundu.

Küresel kripto para piyasasının değeri bugün 2,5 trilyon doların üzerinde ve Bitcoin bu rakamın yaklaşık %42’sini oluşturuyor. Bugüne kadar BTC çoğu bankanın ilgilendiği ilk kripto para oldu. fakat bu yakında değişebilir, çünkü ETH’yi ufukta birkaç önemli protokol güncellemesi bekliyor ve bugün size haberini verdiğimiz gibi şimdiden fiyatı 4.000 doların üzerine çıkmış durumda.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.52%
$40,109.00
$208.57
Ethereum (ETH)
0.46%
$2,556.82
$11.76