bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaKripto Para HaberleriUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Kripto Paralar ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Kripto Paralar ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Devlet kanadından kripto paralar ve olası regülasyonlar son zamanlarda sıklıkla dile getiriliyor. Bununla birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da son yaşanan olumsuz haberlerden sonra kripto para birimlerine yönelik bazı açıklamalarda bulundu.

Ömer Fatih Sayan, kripto paraların hacminin her geçen gün yükselmesi ve bunlara sahip olan kişilerin sayısındaki hızlı artışın, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenleme yapma ihtiyacını doğurduğunu söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan

Ömer Fatih Sayan, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları” etkinliğinde yaptığı açıklamada teknolojide yaşanan son gelişmelerle ortaya çıkan ve Bitcoin olarak tabir edilen kripto para birimleri ile bunun altında yatan blok zincir teknolojisinin dünya ekonomisine yepyeni bir boyut kazandırdığını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, kripto para piyasasını düzenleyen ve uluslararası geçerliliği olan yasaların olmayışının birçok probleme neden olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

”Kripto paraların hacminin her geçen gün yükselmesi ve kripto para sahibi olan insanların sayısındaki hızlı artış, ulusal ve uluslararası düzenleme yapma ihtiyacını da doğuruyor. Dünya genelinde kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ediyor olsa da hali hazırda tam anlamıyla gerek devletler gerekse de devletler arası işleyen kapsayıcı mevzuat bulunmuyor. Bazı ülkeler kripto paraları yasal olarak kabul ederken, bazılar da yasa dışı olarak kabul ediyor.”

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin alım satımına aracılık eden ve saklama görevi gören borsa ve aracı kurumların bu görevlerini uygun bir şekilde yerine getirip getirmediklerine ilişkin endişe duyulduğunu dile getiren Ömer Fatih Sayan, para piyasalarını düzenleyen kurum ve kuruluşların düzenleme ihtiyacı olan alanlarda çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45